PARTNER PORTALU
  • BGK

150 tys. kibiców podczas Euro 2012 w Warszawie

  • PAP    4 kwietnia 2012 - 19:08
150 tys. kibiców podczas Euro 2012 w Warszawie

Około 150 tys. kibiców będzie przebywało w stolicy w dniach, w których będą rozgrywane mecze Euro 2012 - wynika z szacunków, które przedstawił w środę warszawski ratusz. W dniach bez meczów w stolicy będzie około 40 tys. kibiców.
W warszawskim ratuszu (zabierz głos/oceń prezydenta) przedstawiono też informację na temat przygotowań miasta do zabezpieczania medycznego Euro 2012. Władze miasta szacują, że udzielonych zostanie 2 tys. świadczeń zdrowotnych, w tym 400 hospitalizacji. Przygotowano też 300 łóżek szpitalnych na wypadek zdarzenia masowego. "Podczas turnieju Euro 2012 pomoc medyczna dla mieszkańców Warszawy nie będzie w żaden sposób ograniczona" - zapewniła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W stolicy wyznaczono osiem szpitali referencyjnych oraz trzy lecznice pomocnicze. W każdej z tej placówek działa koordynator do spraw Euro 2012. Podczas turnieju będą tam też wolontariusze, którzy znają języki obce. Wyznaczono trasy przejazdów karetek ze stadionu narodowego i stref kibica do szpitali referencyjnych i pomocniczych.

Poza tym w strefie kibica na pl. Defilad będą zorganizowane stacjonarne punkty medyczne, a także punkt, w którym będzie udzielana pomoc osobom nietrzeźwym. Do dyspozycji będzie osiem karetek i piesze patrole medyczne. Wzmocnione ma być zabezpieczenie lotniska i dworców kolejowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.