PARTNER PORTALU
  • BGK

16 pociągów dla Kolei Mazowieckich

  • PAP    22 sierpnia 2011 - 15:29
16 pociągów dla Kolei Mazowieckich

Spółka Koleje Mazowieckie oficjalne przejęła 16 nowych pociągów typu elf. Nowymi składami pasażerowie KM pojadą we wrześniu.
Oficjalne przekazanie pociągów odbyło się w poniedziałek na dworcu Warszawa Gdańska. Wartość kontraktu to ponad 75 mln euro.

Producentem elf-ów jest spółka Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nowe, czteroczłonowe pociągi na tory wyjadą we wrześniu. Początkowo będą kursować na linii Warszawa – Ciechanów – Działdowo, docelowo zaś będą obsługiwać m.in. linię prowadzącą na lotnisko w Modlinie.

13 ELF-ów kupiła też warszawska Szybka Kolej Miejska. Pierwszy tego typu pociąg jeździ już po torach stołecznej aglomeracji. Docelowo ELF-ów mają m.in. obsługiwać połączenie z warszawskim lotniskiem Okęcie.

Pociąg przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony jest w nowoczesny napęd, ma przestrzeń na bagaż i rowery, jest klimatyzowany i monitorowany.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.