16 pociągów dla Kolei Mazowieckich

Spółka Koleje Mazowieckie oficjalne przejęła 16 nowych pociągów typu elf. Nowymi składami pasażerowie KM pojadą we wrześniu.
16 pociągów dla Kolei Mazowieckich
Oficjalne przekazanie pociągów odbyło się w poniedziałek na dworcu Warszawa Gdańska. Wartość kontraktu to ponad 75 mln euro.

Producentem elf-ów jest spółka Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Nowe, czteroczłonowe pociągi na tory wyjadą we wrześniu. Początkowo będą kursować na linii Warszawa – Ciechanów – Działdowo, docelowo zaś będą obsługiwać m.in. linię prowadzącą na lotnisko w Modlinie.

13 ELF-ów kupiła też warszawska Szybka Kolej Miejska. Pierwszy tego typu pociąg jeździ już po torach stołecznej aglomeracji. Docelowo ELF-ów mają m.in. obsługiwać połączenie z warszawskim lotniskiem Okęcie.

Pociąg przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, wyposażony jest w nowoczesny napęd, ma przestrzeń na bagaż i rowery, jest klimatyzowany i monitorowany.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE