PARTNER PORTALU
  • BGK

2 mld 75 mln dla powodzian

  • lk    6 października 2010 - 20:56
2 mld 75 mln dla powodzian

W sumie 2 mld 75 mln zł przeznaczyło już MSWiA na pomoc dla powodzian. Kwota ta obejmuje również pomoc dla samorządów w odbudowie infrastruktury komunalnej.
Wczoraj (5 października) na wniosek Ministerstwa Gospodarki resort spraw wewnętrznych i administracji przekazał 70 mln zł z rezerwy celowej na wsparcie dla firm, które ucierpiały wskutek powodzi i osuwisk. Pieniądze są przeznaczone na wypłatę pożyczek do 50 tys. zł dla przedsiębiorców.

Dzięki tym środkom firmom łatwiej będzie wznowić działalność przerwaną przez żywioł. O pożyczki mogą ubiegać się przedsiębiorcy zatrudniający maksymalnie 50 pracowników. Przekazaniem pomocy dla poszkodowanych firm zajmie się resort gospodarki.

W dalszym ciągu wypłacane są zasiłki do 20 lub 100 tys. zł dla powodzian na remonty budynków mieszkalnych. Poszkodowani mogą również składać wnioski o pomoc do 300 tys. zł jeśli otrzymają nakaz rozbiórki domu od powiatowego inspektora budowlanego. Resort cały czas przekazuje również m.in. środki na odbudowę infrastruktury samorządowej, czy naprawę wałów przeciwpowodziowych.

MSWiA przyznało 5 mln zł dla województwa zachodniopomorskiego na umocnienie i odbudowę uszkodzonych wałów przeciwpowodziowych. Niezbędne naprawy zostaną wykonane na łącznym odcinku 12,7 km obwałowań w trzech powiatach: goleniowskim, gryfińskim i myśliborskim.

Ogółem minister Jerzy Miller uruchomił z rezerwy celowej budżetu państwa kwotę 2 mld 75 mln 169 tys. zł

Czytaj także:

Koryto Wisły pod Świniarami zostanie udrożnione 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.