PARTNER PORTALU
  • BGK

200 tys. zł na konkursy dla samorządów

  • PAP    31 marca 2010 - 12:26
200 tys. zł na konkursy dla samorządów

200 tys. zł w tym roku przeznaczyło MSWiA na realizację konkursów w ramach programu "Razem bezpiecznej".
200 tys. zł przeznaczyło MSWiA na tegoroczne edycje konkursów dla samorządów - "Bezpieczeństwo imprez sportowych" i "Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego". Projekty mają promować wśród dzieci i młodzieży bezpieczeństwo na drogach oraz stadionach.

Oba konkursy organizowane są w ramach ogólnokrajowego programu "Razem bezpieczniej". Jak poinformowała rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak, na nagrody przeznaczono w sumie po 100 tys. zł Pierwsze miejsca mają być nagrodzone 50 tys. zł, drugie 30 tys. zł, a trzecie 20 tys. zł.

- To już trzecia edycja tych konkursów. Skierowane są do gmin i powiatów. Zadaniem samorządów jest przygotowanie projektów, które będą uczyć dzieci i młodzież jak prawidłowo zachowywać się na drogach oraz podczas imprez sportowych - dodała rzecznik.

Przy ocenie prac ma być brana pod uwagę nowoczesność i kreatywność projektu, ale także stopień zaangażowania miejscowej społeczności w realizację przedsięwzięcia.

W 2009 roku zwycięzcą w konkursie "Budujemy Miasteczka Ruchu Drogowego" był Przasnysz, którego władze zmodernizowały miasteczko ruchu drogowego, gdzie odbywały się zajęcia dla młodych mieszkańców. Laureatem konkursu "Bezpieczeństwo imprez sportowych" zostało Starostwo Powiatowe Police, które przygotowało plan imprez zachęcających młodzież do uprawiania sportu oraz kulturalnego zachowania podczas meczów piłkarskich.

W tegorocznej edycji projekty należy zgłaszać do 26 kwietnia do urzędów wojewódzkich. Spośród nadesłanych zgłoszeń wojewodowie wybiorą dwa najlepsze, które następnie prześlą do komisji konkursowej w MSWiA. Wyniki zostaną ogłoszone pod koniec maja.

Program "Razem Bezpieczniej" został zainaugurowany w marcu 2007 r. Zakłada przede wszystkim zwiększenie współpracy między samorządami, służbami - w tym policją - oraz instytucjami pozarządowymi w zakresie poprawy bezpieczeństwa i przeciwdziałania przestępczości. Realizacja programu do 2015 r. ma pochłonąć blisko 30 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.