PARTNER PORTALU
  • BGK

24 tys. odbiorców bez ciepła

  • PAP    9 lutego 2010 - 16:00

Do ok. 24 tys. odbiorców w Katowicach i Chorzowie przestało we wtorek przed południem docierać ciepło z sieci. Przyczyną jest awaria w rejonie ul. Siemianowickiej w Chorzowie. Jej skutki powinny zostać usunięte do środy rano.
Jak poinformował Jacek Urban z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Katowicach, zimne kaloryfery mają m.in. mieszkańcy katowickich osiedli Tysiąclecia i Załęska Hałda, a także centrum Chorzowa oraz tamtejszych osiedli Różanka, Irys i Klimzowiec.

Przyczyną awarii jest punktowy wyciek na ciepłociągu magistralnym o średnicy 60 cm, którego przyczyną była najprawdopodobniej ukryta wada materiałowa. Uszkodzenie już znaleziono, ciepłownicy odpompowują jeszcze wodę z odciętego uszkodzonego fragmentu sieci.

Prace spawalnicze przy awarii zlokalizowanej w komorze ciepłowniczej powinny ruszyć w najbliższych godzinach i zakończyć się wieczorem. Wtedy będzie można znów napełnić i ogrzać sieć. Ciepło o właściwych parametrach powinno wrócić do mieszkańców ok. 4-6 rano. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.