25. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora

Monodramami w wykonaniu Jana Peszka, Janusza Stolarskiego i Doroty Stalińskiej rozpoczęły się w piątek Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Rozpisana na trzy dni impreza w tym roku odbywa się po raz 25.

"Jubileuszowa edycja festiwalu przypomni najlepsze monodramy w historii naszej imprezy i jednocześnie będzie miejscem prezentacji najnowszych realizacji teatru jednego aktora w wykonaniu wybitnych aktorów polskich i zagranicznych. Spotkania mają formułę festiwalu festiwali, czyli prezentacji monodramów nagradzanych na polskich i zagranicznych festiwalach sztuki monodramu" - powiedziała Marzenna Wiśniewska, kierownik literacki teatru Baj Pomorski, który organizuje Spotkania.

Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora odbędą się w tym roku po raz 25. Impreza startowała pod nazwą Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora, a po dziesięcioletniej przerwie, od pięciu lat, istnieje pod obecną nazwą.

Publiczność w tym roku zobaczy w sumie dziesięć monodramów. W sobotę i niedzielę wystąpią: Ewa Błaszczyk, Krzysztof Grabowski, Marek Sadowski, Wjera Mujovic (Serbia), Wsiewołod Czubenko (Rosja), Daniel Ludwig (Szwajcaria) i Wiaczeslav Rybnikov (Estonia).

Podczas festiwalu odbędą się spotkania autorskie z Ireną Jun, wybitną artystką teatru jednoosobowego, oraz Michałem Walczakiem, którego "Piaskownica" zostanie dwukrotnie pokazana na festiwalu.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE