PARTNER PORTALU
  • BGK

25. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora

  • PAP    26 listopada 2010 - 21:31

Monodramami w wykonaniu Jana Peszka, Janusza Stolarskiego i Doroty Stalińskiej rozpoczęły się w piątek Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Rozpisana na trzy dni impreza w tym roku odbywa się po raz 25.




"Jubileuszowa edycja festiwalu przypomni najlepsze monodramy w historii naszej imprezy i jednocześnie będzie miejscem prezentacji najnowszych realizacji teatru jednego aktora w wykonaniu wybitnych aktorów polskich i zagranicznych. Spotkania mają formułę festiwalu festiwali, czyli prezentacji monodramów nagradzanych na polskich i zagranicznych festiwalach sztuki monodramu" - powiedziała Marzenna Wiśniewska, kierownik literacki teatru Baj Pomorski, który organizuje Spotkania.

Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora odbędą się w tym roku po raz 25. Impreza startowała pod nazwą Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora, a po dziesięcioletniej przerwie, od pięciu lat, istnieje pod obecną nazwą.

Publiczność w tym roku zobaczy w sumie dziesięć monodramów. W sobotę i niedzielę wystąpią: Ewa Błaszczyk, Krzysztof Grabowski, Marek Sadowski, Wjera Mujovic (Serbia), Wsiewołod Czubenko (Rosja), Daniel Ludwig (Szwajcaria) i Wiaczeslav Rybnikov (Estonia).

Podczas festiwalu odbędą się spotkania autorskie z Ireną Jun, wybitną artystką teatru jednoosobowego, oraz Michałem Walczakiem, którego "Piaskownica" zostanie dwukrotnie pokazana na festiwalu.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.