PARTNER PORTALU
  • BGK

3,2 mln zł na usuwanie skutków cofki

  • PAP    26 stycznia 2010 - 14:02

3,2 mln zł otrzyma województwo zachodniopomorskie na usuwanie skutków tzw. cofki, która miała miejsce w październiku ub.r. - poinformowały we wtorek służby prasowe wojewody zachodniopomorskiego.
O wsparcie wnioskował wojewoda do resortu spraw wewnętrznych. Dotacja pochodzić będzie ze środków rezerwy celowej budżetu państwa - "Przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych".

To kolejne pieniądze, jakie ministerstwo przyznało województwu zachodniopomorskiemu na naprawę szkód po jesiennej cofce. Jeszcze w ubiegłym roku region otrzymał 1 mln zł na naprawę najpilniejszych, bieżących szkód, które spowodowała wezbrana woda.

W wyniku działania żywiołu jesienią 2009 r. zostały zniszczone wały przeciwpowodziowe w miejscowościach: Nowe Warpno, Police, Trzebież, Jasienica. Podtopienia wskutek podwyższonego stanu wód miały miejsce również w Szczecinie, m.in. na Wyspie Puckiej oraz w dzielnicy Szczecin - Dąbie.

Sztorm wywołał też wiele zniszczeń na plażach w nadmorskich miejscowościach - największe w Darłowie i Kołobrzegu.

Cofka to zjawisko spowodowane silnym wiatrem, który wpycha wodę spływającą rzekami do morza w głąb lądu, co powoduje podniesienie się poziomu w rzekach, zalewach i kanałach. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.