PARTNER PORTALU
  • BGK

3,5 tys. dodatkowych policyjnych patroli w Katowicach

  • PAP    30 marca 2012 - 15:15
3,5 tys. dodatkowych policyjnych patroli w Katowicach

3,5 tys. dodatkowych policyjnych patroli pojawi się do końca roku na ulicach Katowic; wezmą w nich udział słuchacze działającej w mieście Szkoły Policji. Przedstawiciele lokalnych władz i policji podpisali w piątek porozumienie w tej sprawie.
Głównym celem umowy jest ochrona bezpieczeństwa i porządku w miejscach szczególnie zagrożonych oraz zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń.

Dużo uwagi policja ma poświęcić zwłaszcza ul. Mariackiej - jednemu z głównych deptaków miasta, pełnym lokali i klubów - oraz innym miejscom, które w powszechnej opinii katowiczan wymagały dodatkowych interwencji.

"Patrole będą pojawiać się na ulicach Katowic w miarę bieżących potrzeb, w tym zostanie zwrócona uwaga na bezpieczeństwo i porządek ulicy Mariackiej, w szczególności w weekendy" - wyjaśniają służby prasowe magistratu.

Porozumienie przewiduje 3,5 tys. dodatkowych służb patrolowych, przypisanych do wszystkich siedmiu katowickich komisariatów. Każdy patrol będzie się składał z policjanta komendy miejskiej i słuchacza Szkoły Policji. Na dodatkowe patrole przeznaczone zostanie w tym roku 180 tys. zł. Miasto przekaże też 25 tys. zł na rzecz Funduszu Wsparcia Szkoły Policji w Katowicach.

Dokument sygnowali: prezydent Katowic Piotr Uszok (zabierz głos/oceń prezydenta), komendant katowickiej policji mł. insp. Dariusz Augustyniak i komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta. Za koordynowanie i monitorowane przedsięwzięcia odpowiada Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Katowice.

Katowice są kolejnym miastem w woj. śląskim, które podpisało z policją porozumienie na dodatkowe patrole. Wcześniej uczyniły to m.in. władze w Tychach, Bytomiu, Sosnowcu, Chorzowie i Rudzie Śląskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.