PARTNER PORTALU
  • BGK

30 mln zł na nowe firmy na terenach powodziowych

  • JL    9 czerwca 2010 - 08:01
30 mln zł na nowe firmy na terenach powodziowych

Zarząd Małopolski zadecydował o przeznaczeniu części pieniędzy z programu „Kapitał ludzki” na wsparcie dla firm rozpoczynających działalność na terenach poszkodowanych przez powódź lub osuwiska.
Do 40 tys. zł dostana osoby, które minimum rok nie prowadziły działalności gospodarczej oraz otrzymały zasiłek z pomocy społecznej (do 6 tys. zł) lub pomoc na odbudowę domu (20-100 tys. zł). W ramach tego działania nie będzie możliwa dotacja na wsparcie dotychczas prowadzonej działalności gospodarczej.

Decyzję o przeznaczeniu 30 mln zł na dotacje na zakładanie firm na terenach powodziowych musi zatwierdzić jeszcze Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Komitet Monitorujący Program Operacyjny Kapitał Ludzki.

Konkurs Konkurs dla operatorów, którzy będą wypłacać pieniądze dla zakładanych przedsiębiorstw, zostanie ogłoszony po 20 czerwca. Procedura trwa zazwyczaj kilka tygodni, więc pierwsze wypłaty nastąpią po wakacjach.

Rozpatrywane są również możliwości formalno-prawne wparcia ze funduszy regionalnego programu operacyjnego przedsiębiorców, których firmy zniszczyła powódź.

Marszałek Marek Nawara wystąpił również do dyrektorów departamentów urzędu marszałkowskiego i jednostek mu podległych o przegląd wydatków bieżących i inwestycyjnych w celu możliwego zwiększenia przeznaczonych na infrastrukturę przeciwpowodziową pieniędzy budżetu województwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.