PARTNER PORTALU
  • BGK

30 ratowników bedzie strzec plaży w Świnoujściu

  • AT    6 maja 2012 - 14:55
30 ratowników bedzie strzec plaży w Świnoujściu

30 ratowników czuwać będzie nad bezpieczeństwem wypoczywających w tym sezonie letnim po obu stronach świnoujskiej plaży.
Świnoujska plaża ma niemal 4 kilometry długości. A jej szerokości - jak informuje magistrat - mogą zazdrościć wszystkie nadmorskie miejscowości w województwie zachodniopomorskim (zabierz głos/oceń marszałka) i nie tylko. W niektórych miejscach dochodzi nawet do 120 metrów.

- Inne miejscowości mają problem z utrzymaniem  choćby części plaży, którą co roku zabierają im sztormy – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta (zabierz głos/oceń prezydenta). – U nas jest odwrotnie. To, co innym morze zabiera, oddaje w Świnoujściu. Dzięki temu z roku na rok plaży nam przybywa.

Strzeżone odcinki plaży to ten najdłuższy 800-metrowy na wyspie Uznam (centrum miasta) i drugi 200-metrowy na wyspie Wolin (dzielnica Warszów).

- Na Uznamie pracować będzie 24 ratowników na 8 stanowiskach oraz koordynator w Centrum Koordynacyjnym WOPR i 2 osoby jako opieka medyczna – wylicza Ewa Tańska, kierownik świnoujskiego kąpieliska. – Z kolei na Warszowie bezpieczeństwa strzec będzie 6 ratowników na 2 wieżach wraz z ratownikiem – koordynatorem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.