PARTNER PORTALU
  • BGK

300 tys. zł na konserwację zabytków

  • PAP    12 kwietnia 2011 - 10:13

300 tys. zł z budżetu województwa lubuskiego wesprze prace konserwatorskie przy zabytkach wpisanych do rejestru. Uchwałę o podziale pieniędzy podjął sejmik regionu.
Osiem projektów konserwatorskich otrzyma pieniądze – poinformował Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze. Ze względu na niewielką ilość pieniędzy, dotacje przeznaczono głównie na prace zabezpieczające zabytki o szczególnej wartości historycznej i obiekty zagrożone degradacją.

35 tys. zł sejmik przeznaczył na odrestaurowanie i niezbędną rekonstrukcję organów Samuela Hartiga w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Otyniu; 60 tys. zł to wsparcie udzielone na kontynuacje prac remontowych w międzyrzeckim zamku piastowskim.

Samorządowe dotacje pomogą pokryć koszty remontów pokrycia i konstrukcji dachów kościołów w Jordanowie (gmina Świebodzin), Borku (gmina Deszczno) i Sękowicach (gmina Gubin). 50 tys. zł przeznaczono na prace przy konserwacji i renowacji dekoracji malarskiej prezbiterium kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu, a 30 tysięcy na realizację drugiego etapu prac konserwacyjnych późnobarokowego ołtarza głównego w kościele pw. Marii Magdaleny w Nowym Miasteczku.

Kilkanaście tysięcy zł otrzyma Świebodzin na kontynuację prac konserwacyjnych i restauracyjnych gotyckiej sali tamtejszego XV-wiecznego ratusza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.