4 mln zł dla powiatu oświęcimskiego

Nieużytkowany budynek przy ul. 3 Maja w Kętach, w którym niegdyś miesił się internat Studium Wychowania Przedszkolnego, zostanie zaadaptowany na potrzeby placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Stanie się to dzięki pieniądzom z regionalnego programu operacyjnego. Projekt przewiduje: zmianę funkcji i konstrukcji budynku, uporządkowanie terenu wokół niego (w tym parkingu) oraz zagospodarowanie części działki na ogród dla dzieci.

Na każdej z trzech kondygnacji powstaną pokoje sypialne dwu-, trzy- i czteroosobowe, pomieszczenia wypoczynkowe z kącikiem telewizyjnym i stanowiskami komputerowymi, łazienki oraz kuchnia z jadalnią.

Będzie tutaj nowoczesna placówka odbiegająca formułą od tradycyjnego domu dziecka. Miejsce w niej znajdzie 25 podopiecznych. Organizacja ośrodka wychowawczego będzie wzorowana na rodzinach wielodzietnych, w którym dzieci będą pomagały w jego funkcjonowaniu dzięki zaangażowaniu w typowe prace domowe. Obiekt zostanie przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Zaaranżowany będzie dla nich cały parter budynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE