PARTNER PORTALU
  • BGK

4 mln zł dla powiatu oświęcimskiego

  • JL    9 sierpnia 2010 - 09:14

Nieużytkowany budynek przy ul. 3 Maja w Kętach, w którym niegdyś miesił się internat Studium Wychowania Przedszkolnego, zostanie zaadaptowany na potrzeby placówki opiekuńczo-wychowawczej.
Stanie się to dzięki pieniądzom z regionalnego programu operacyjnego. Projekt przewiduje: zmianę funkcji i konstrukcji budynku, uporządkowanie terenu wokół niego (w tym parkingu) oraz zagospodarowanie części działki na ogród dla dzieci.

Na każdej z trzech kondygnacji powstaną pokoje sypialne dwu-, trzy- i czteroosobowe, pomieszczenia wypoczynkowe z kącikiem telewizyjnym i stanowiskami komputerowymi, łazienki oraz kuchnia z jadalnią.

Będzie tutaj nowoczesna placówka odbiegająca formułą od tradycyjnego domu dziecka. Miejsce w niej znajdzie 25 podopiecznych. Organizacja ośrodka wychowawczego będzie wzorowana na rodzinach wielodzietnych, w którym dzieci będą pomagały w jego funkcjonowaniu dzięki zaangażowaniu w typowe prace domowe. Obiekt zostanie przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych. Zaaranżowany będzie dla nich cały parter budynku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.