PARTNER PORTALU
  • BGK

45 mln zł dotacji na aleję Wilanowską

  • JL    22 lutego 2010 - 09:03
45 mln zł dotacji na aleję Wilanowską

Będą fundusze unijne na rozbudowę al. Wilanowskiej w stolicy. Wartość inwestycji wynosi ponad 53 mln zł.
Aleja Wilanowska jest ważną drogą nie tylko dla mieszkańców Wilanowa, Mokotowa i całej Warszawy, ale także dla południowego Mazowsza. Umożliwia dojazd od strony Konstancina do centrum stolicy.

Projekt zostanie dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Rozbudowa obejmuje odcinek al. Wilanowskiej od ul. Dolina Służewiecka do skrzyżowania z ul. Sobieskiego (ok. 1,8 km). Była ona w złym stanie i nie spełniała parametrów drogi głównej. Porozumienie podpisali prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz i wicemarszałek Ludwik Rakowski.

Inwestycja obejmuje budowę jezdni północnej i przebudowę południowej. Każda z nich będzie mieć dwa pasy. Na skrzyżowaniach zostaną wydzielone pasy do skrętu w lewo lub w prawo. Powstanie pas dzielący jezdnie, w którym stanie oświetlenie.

Wydzielone zostaną zatoki autobusowe na przystankach. Po obu stronach powstaną chodniki oraz ścieżki rowerowe, a także ekrany akustyczne, a wzdłuż jezdni posadzone drzewa i krzewy. Przewidziano też budowę kanalizacji deszczowej z węzłem oczyszczania i retencji wód. Budowa potrwa do końca czerwca 2010 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.