PARTNER PORTALU
  • BGK

5 literackich pikników dla całej rodziny w Łodzi

  • bad    15 września 2017 - 22:14
5 literackich pikników dla całej rodziny w Łodzi
Celem pikników literackich jest promocja Budżetu Obywatelskiego. fot. pixabay

5 pikników, 5 wybitnych pisarzy w 5 łódzkich dzielnicach. Wydział Kultury UMŁ wspólnie z pięcioma miejskimi bibliotekami przygotował rodzinne pikniki. Zaprasza całe rodziny do spotkania z książką, zapowiada animacje rodzinne, warsztaty tematyczne, koncerty, pokazy.
Celem pikników jest promocja Budżetu Obywatelskiego, dlatego na każdym pikniku będzie specjalne stanowisko, gdzie będzie można uzyskać informację, co to właściwie jest budżet obywatelski i jak można z niego korzystać.

Dzięki dofinansowaniu z budżetu obywatelskiego na rok 2017 łódzkie biblioteki wzbogacą się o tysiące nowych książek i setki audiobooków. W tej edycji, która jest w trakcie realizacji, do budżetu zgłoszonych zostało 25 projektów wybranych przez mieszkańców na łączną kwotę ponad 270 tys zł. Projekty te dotyczą nie tylko zakupu książek czy audiobooków, ale także zakupu sprzętu, jak i drobnych inwestycji.

W programach pikników znajdą się: koncerty, pokazy, konkursy, animacje rodzinne, spotkania z książką.

Harmonogram spotkań z pisarzami:

16 września. Bałuty, piknik w godzinach 12.00 - 16.00, plac na Kwadracie, ul. Żubardzka 3, godz. 14-15:30 spotkanie z Michałem Witkowskim

Michał Witkowski (ur. 17 stycznia 1975 we Wrocławiu) - polski pisarz i dziennikarz, stale współpracuje z "Ha!artem". Mieszka w Warszawie. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Debiutował w 2001 zbiorem opowiadań Copyright, następnie wydał swoją pierwszą powieść Lubiewo. Laureat Paszportu Polityki 2007 za powieść "Barbara Radziwiłłówna z Jaworzna-Szczakowej".

Widzew, piknik w godzinach 11 - 15, Park Źródliska, godz. 12-13:30 Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

Łukasz Orbitowski - ur. w 1977; prozaik, felietonista; autor zbiorów opowiadań Złe Wybrzeża (1999), Szeroki, głęboki, wymalować wszystko (2002), Wigilijne psy (2005) i Nadchodzi (2010), powieści Horror show (2006), Tracę ciepło (2007) i Święty Wrocław(2009) oraz książki Prezes i Kreska. Jak koty tłumaczą sobie świat (2008); wraz Jarosławem Urbaniukiem napisał dwutomowy cykl Pies i klecha (2007 i 2008).
 
Górna, piknik w godzinach 14 - 18, Park Sielanka, ul. Cieszkowskiego 2, godz. 15-16:30 spotkanie z Jackiem Piekarą

Jacek Piekara to jeden z najpopularniejszych pisarzy fantastycznych. Prowokujący. Zaskakujący. Potrafi rozbawić, zbulwersować, dotknąć do żywego. Wymyka się oczekiwaniom i nie daje zaszufladkować. Od lat zajmuje się multimediami i szeroko pojmowaną popkulturą. Pracował jako zastępca redaktora naczelnego pism „Click” i „Game Ranking” oraz naczelny magazynu „Fantasy”. Prowadził programy autorskie w Radiu WAWA. Reżyserował dubbingi.

godz. 14-15:30 spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim

Janusz Leon Wiśniewski - naukowiec i pisarz polski, magister fizyki (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), magister ekonomii (Uniwersytet Mikołaja Kopernika), doktor informatyki (Politechnika Warszawska), doktor habilitowany chemii (Politechnika Łódzka). Rybak dalekomorski, magister fizyki, doktor informatyki i doktor habilitowany chemii (program komputerowy jego autorstwa stosuje większość najważniejszych firm chemicznych w świecie). Naukowiec i pisarz. 

23 września. Śródmieście, park im. Henryka Sienkiewicza, piknik w godzinach: 12-16, godz. 13:30-15 Spotkanie ze Sławomirem Koprem

Sławomir Koper - historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Autor m. in.: "Tajemnic i sensacji świata antycznego", "Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzymie", "Śladami pierwszych Piastów", "Wędrówek po Polsce piastowskiej", "Spaceru po Lwowie", "Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.