PARTNER PORTALU
  • BGK

5 tys. flag do rozdania w Tarnowie

  • PAP    28 kwietnia 2012 - 14:42

Pięć tysięcy małych flag, przystosowanych do umocowania na samochodowej antenie, przygotował dla chętnych z okazji Dnia Flagi Urząd Miasta w Tarnowie. Władze tego miasta zachęcają inne samorządy do podchwycenia pomysłu.
Według rzecznik tamtejszego magistratu Doroty Kunc-Pławeckiej, tarnowska akcja "Flaga na samochód" jest jedynym wydarzeniem tego typu w Polsce.

Flagi rozdawane są z okazji Dnia Flagi RP, które przypada 2 maja. "Powodów do świętowania i wyeksponowania tego symbolu polskości jest jednak więcej. 1 maja to przecież rocznica beatyfikacji Jana Pawła II, następnego dnia przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej, 3 maja natomiast Święto Konstytucji" - powiedziała rzecznik.

Flagi na samochód można odbierać w kilku miejscach: Biurach Obsługi Mieszkańców przy ul. Nowej 4 i Mickiewicza 2, Centrum Informacji Turystycznej w Rynku 7 oraz Punkcie Informacji Turystycznej na dworcu PKP.

Dzień Flagi obchodzony jest od 2004 roku. Święto ma popularyzować wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych. Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.