PARTNER PORTALU
  • BGK

5 tys. za niedopełnienie "zimowych" obowiązków

  • AT    17 stycznia 2012 - 09:24
5 tys. za niedopełnienie "zimowych" obowiązków

Od 500 złotych do 5 tysięcy - tyle może wynieść mandat lub grzywna za niedopełnienie „zimowych” obowiązków.
Straż Miejska we Włocławku przypomina, że ich niedopełnienie stanowi wykroczenie, za które grozi mandat karny do 500 zł lub grzywna w sądzie do 5 tysięcy. Obowiązki te wynikają z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz uchwały rady miasta - informuje rzecznik prasowwy włocławskiego magistratu (zabierz głos/oceń prezydenta).

Właściciele, użytkownicy oraz osoby posiadające nieruchomość w zarządzie, a także inne podmioty władające nieruchomościami zobowiązani są do utrzymania czystości i porządku na chodnikach położonych wzdłuż nieruchomości. Do obowiązków tych należy oczyszczanie chodników ze śniegu, lodu, błota i innych zanieczyszczeń - podaje magistrat.

Usunięty śnieg oraz lód - informuje Urząd MIasta - mogą być pryzmowane przy krawędzi chodnika lub w pasie zieleni przyulicznej, w sposób nieutrudniający ruchu pieszym. Zabronione jest zgarnianie zanieczyszczeń, błota, śniegu i lodu z chodnika na jezdnię. Śliskość chodników powinna być likwidowana poprzez posypywanie chodników materiałami szorstkimi np.: piaskiem, bez stosowania środków chemicznych

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.