PARTNER PORTALU
  • BGK

6 Metropolitalna Noc Teatrów tuż-tuż

  • AW    25 września 2015 - 09:30
6 Metropolitalna Noc Teatrów tuż-tuż

Przed nami wydarzenie, które od swojej pierwszej edycji co roku przyciąga do teatrów tysiące widzów. 6. Metropolitalna Noc Teatrów odbędzie się z 26 na 27 września. To okazja do odwiedzenia teatrów Górnego Śląska i Zagłębia o nietypowej porze.

Jak co roku organizatorzy zapraszają na dziesiątki różnorodnych spektakli i niezliczoną ilość atrakcji - warsztatów, wystaw, pokazów, happeningów, koncertów i spotkań z twórcami. Wydarzenia 6. Metropolitalnej Nocy Teatrów będą rozgrywać się na kilkunastu scenach i potrwają co najmniej do północy.

Pomysłodawcą i współorganizatorem Metropolitalnej Nocy Teatrów jest Górnośląski Związek Metropolitalny.

Co będzie można zobaczyć?

Gliwicki Teatr Muzyczny zaprezentuje swój hit - musical „Miłość czyni cuda”. Większość atrakcji przygotowanych przez GTM związana jest z kulturą żydowską. Na warsztatach będzie można nauczyć się tradycyjnej wycinanki żydowskiej, tańca żydowskiego, a nawet liznąć hebrajskiego podczas zajęć językowych. Noc w GTM zakończy spotkanie z Maciejem Niesiołowskim, znanym publiczności z popularnych programów telewizyjnych z cyklu 'Z batuta i humorem'.

Spektakle taneczne to specjalność bytomskiego Teatru Rozbark. Podczas MNT będzie można zobaczyć dwa: ‘Sen’, w wykonaniu zespołu Integra i ‘democratic body’ Anny Piotrowskiej. Przygotowano także warsztaty tańca współczesnego dla dorosłych. Po tanecznych wygibasach publiczność rozbawi Mariusz Kałamaga, a po północy będzie można wziąć udział w grze teatralnej pt. ‘Nocne podchody w Teatrze’.

Opera Śląska, tradycyjnie już, zaprasza na liczne warsztaty i pokazy – plastyczne, charakteryzacji, śpiewu i tańca. Całość otworzy koncert operetkowo-operowy, a zakończy wspólne karaoke.

Teatr Śląski, w tym roku, z częścią programu wyrusza poza swoją siedzibę – w Galerii Szyb Wilson pokaże‘Morfinę’ Stefana Twardocha, a na Nikiszowiec zaprosi na interaktywny spacer z opowieściami o ludziach i zdarzeniach ważnych dla tego miejsca.

Działania artystyczne Centrum Scenografii Polskiej także przeniosą się na ulice i w inspirujące przestrzenie postindustrialne. Pod egidą Metropolitalnej Nocy Teatrów, choć nie nocą, a przed południem, w katowickiej dzielnicy Bogucice ożyją sceny z przeszłości, z codziennego życia – uliczne zabawy, śluby, występy grajków. Nocą zaś rozegrają się dwa niezwykłe spektakle – jeden w bogucickiej Porcelanie, a drugi w chorzowskiej Hucie Królewskiej.

W przeszłość, choć w nieco inny sposób, przeniesie nas także Teatr Zagłębia, prezentując spektakl ‘Eugeniusz Bodo – Czy mnie ktoś woła’, a także inscenizowany ‘pokaz celebrycki’ – ‘Zrób sobie selfie z Gierkiem’.

Pełny program imprezy zamieszczamy w dziale Multimedia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.