PARTNER PORTALU
  • BGK

600 tys. na odnowę zabytków

  • BB    20 lipca 2011 - 20:51
600 tys. na odnowę zabytków

600 tys. zł na wsparcie prac remontowo – konserwatorskich przy obiektach zabytkowych rozdzielił dzisiaj Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Ostateczną decyzję w sprawie podziału funduszy podejmą radni Sejmiku Województwa podczas najbliższej sesji - 1 sierpnia.
Pieniądze z budżetu województwa mają formę dotacji celowych na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków i położonych na terenie województwa. Na ogłoszony przez Urząd Marszałkowski nabór wpłynęło ogółem 41 wniosków, z czego pozytywnie zaopiniowano 33 wnioski. Pozostałe 8 wniosków nie spełniło  wymogów formalnych.  

Wśród wniosków rekomendowanych przez Zarząd Województwa, na największe dotacje mogą liczyć m.in.: Kościół Rektoralny p.w. Zwiastowania NMP w Rytwianach, pow. staszowski -  na renowacje tynków ścian i sklepień oraz odtworzenie zabytkowych elementów w Domu Braci Konwersów Zespołu Pokamedulskiego (80 tys. zł), Gmina Wiślica, pow. buski – na konserwację uszkodzonej powierzchni świadków ziemnych w krypcie wiślickiej Bazyliki (39 tys. zł), Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Trójcy w Zawichoście, pow. sandomierski – fundusze przeznaczone są na konserwację drewnianego ołtarza głównego z 1798r. wraz z obrazem olejnym "św. Trójca" z prezbiterium kościoła św. Trójcy (30 tys. zł), Klasztor Sióstr Bernardynek w Świętej Katarzynie, gm. Bodzentyn, pow. kielecki – na wymianę pokrycia dachowego i części elementów konstrukcyjnych III etap (30 tys. zł), Parafia Rzymskokatolicka św. Ap. Piotra i Pawła w Piotrkowice-Zarzeczu gm. Wodzisław – na renowację wieży kościoła św. Ap Piotra i Pawła (24 tys. zł).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • leda, 2011-07-21 10:27:56

    w świętkorzyskim nie ma innych zabytków jak koscioły? Kleryków przed wyborami sypie kasę obywateli czarnym, którzy i tak wyciągają ogromne pieniądze z Brukseli.