PARTNER PORTALU
  • BGK

70 tys. osób na wycieczkach z ZTM

  • AZA    17 września 2010 - 14:44

Pomimo niesprzyjającej aury, która w tym roku często krzyżowała wycieczkowe plany, z oferty Warszawskich Linii Turystycznych - od 1 maja do 12 września - skorzystało w sumie ponad 70 tysięcy pasażerów. WLT to inicjatwa Zarządu Transportu Miejskiego.
Tradycyjnie ogromnym powodzeniem cieszyły się rejsy statkiem „Zefir” do Serocka. Frekwencja była niemal 100-procentowa, a bilety „sprzedawały się” z wielotygodniowym wyprzedzeniem. Z tej atrakcji WLT skorzystało ponad 3,7 tys. osób – o ponad 1,5 tys. więcej niż w 2009 roku. Tak jak w ubiegłym roku nad Zalew Zegrzyński można było popłynąć nie tylko w soboty i niedziele, ale także w piątki. Dodatkowe, piątkowe wyprawy zadośćuczyniły rejsom odwołanym z powodu wysokiej fali, która kilkakrotnie zatrzymywała statek w porcie.

Najwięcej pasażerów przewiozły bezpłatne promy, które łączyły brzegi Wisły na wysokości Podzamcza, Cypla Czerniakowskiego i Łomianek. Na ich pokładzie „zaokrętowało” się niemal 50 tys. warszawiaków i turystów. O popularności tego wodnego środka lokomocji niech świadczy fakt, że  - na przekór pogodzie – wynik jest o jedną trzecią lepszy niż w ubiegłym roku.

Na „spacer” po Wiśle tramwajem wodnym „Wars” wybrało się 14,2 tys. pasażerów, a ok. 4,8 tys. amatorów lądowych przejażdżek podziwiało uroki Starego Miasta z pokładów konnych omnibusów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.