PARTNER PORTALU
  • BGK

770 Mikołajów przejechało przez Trójmiasto

  • PAP    5 grudnia 2010 - 18:21

770 Mikołajów na 660 motocyklach, skuterach i quadach przejechało w niedzielę przez Trójmiasto. Parada "Mikołaje na motocyklach" odbyła się po raz ósmy. Dzięki akcji zebrano prawie 43 tys. zł. na obiady w szkołach dla najuboższych dzieci z woj. pomorskiego.
770 Mikołajów przejechało przez TrójmiastoxJeden z organizatorów, Piotr Lewandowski powiedział, że zebrana kwota wystarczy na ufundowanie ok. 17 tys. obiadów dzieciom ze szkół w województwie pomorskim. Zbiórka pieniędzy na ciepłe posiłki dla uczniów jest głównym celem parady.

Pojazdy przejechały główną arterią Trójmiasta z gdańskiego osiedla Zaspa do Skweru Kościuszki w Gdyni. Na Skwerze Kościuszki Mikołaje rozdali dzieciom ponad tonę cukierków.

W paradzie uczestniczyli m.in. dwaj motocykliści z Finlandii, którzy przyjechali z okolic Rovaniemi w Laponii, gdzie mieszka święty Mikołaj. Pokonali prawie dwa tysiące kilometrów.

Organizatorzy uważają, że jest to największe tego typu wydarzenie na świecie. W tym roku ze względu na trudne warunki atmosferyczne (w Trójmieście było ok. -8 stopni poniżej zera) uczestników parady było kilkakrotnie mniej niż w roku ubiegłym. W 2009 r. wzięło udział 2309 Mikołajów.

Warunkiem uczestnictwa w paradzie jest wpłacenie minimum 20 zł na obiady dla dzieci oraz posiadanie motocykla, skutera lub quada i kompletnego stroju Mikołaja.

Lewandowski zapewnił, że w przyszłym roku parada też się odbędzie. "Liczymy, że będzie bardziej sprzyjająca pogoda niż w tym roku" - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.