80 tys. zł. dla Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach

80 tysięcy złotych przekaże Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rozwój Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.
 80 tys. zł. dla Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach
Dzięki ministerialnym środkom uda się kupić nowoczesne nagłośnienie, oświetlenie, kurtyny i kotary w nowej sali widowiskowej MOK Łazy (MOK Łazy, fot.mat.pras./Piotr Pieszczyk)

- Dzięki ministerialnym środkom uda się kupić nowoczesne nagłośnienie, oświetlenie, kurtyny i kotary w nowej sali widowiskowej MOK Łazy. Zaplanowano także kupno nowych foteli na balkon – wylicza dyrektor łazowskiego ośrodka Grzegorz Piłka.

Miejski Ośrodek Kultury w Łazach kolejny raz otrzymuje dotację z Warszawy. Wcześniej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało 100 tysięcy złotych na modernizację sali widowiskowej, balkonu oraz holu i klatek schodowych w budynku MOK.

Zakup sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego to trzeci etap zmian. W 2012 roku za blisko 400 tysięcy złotych przeprowadzono remont i termomodernizację gmachu MOK Łazy. W ubiegłym roku wyremontowano salę, teraz decyzja o kupnie sprzętu.

Jak podkreśla dyrektor MOK Łazy - inwestycje te pozwalają stworzyć godne warunki do rozwoju artystycznego mieszkańców Łaz, jak również organizacji koncertów i widowisk.

- To szansa na organizowanie większej liczby koncertów, nowych przeglądów czy festiwali. Kupno sprzętu podniesie również standard świadczonych usług oraz zmniejszy koszty z tytułu wynajmu sprzętu – dodaje Grzegorz Piłka.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE


Właśnie Łazy mieć powinny
Moc względów i forów,
Bo co roku tam się toczą
" Igrzyska Seniorów ".

Eterno Vagabundo, 2015-03-21 22:53:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE