PARTNER PORTALU
  • BGK

800 tys. na regaty, turnieje, warcaby...

  • KB    9 kwietnia 2010 - 08:47
800 tys. na regaty, turnieje, warcaby...

Kujawsko-pomorski urząd marszałkowski przeznaczył w tym roku 800 tysięcy złotych na dofinansowanie organizacji 111 imprez sportowych w regionie. Dotacje trafią do stowarzyszeń i klubów sportowych, które zajmują się upowszechnianiem i rozwojem kultury fizycznej w regionie.
Wsparcie przyznane przez samorząd województwa w konkursie dla trzeciego sektora, zostanie przeznaczone na dofinansowanie organizacji znaczących wydarzeń sportowych o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim oraz lokalnym. Są wśród nich zawody młodzieżowe, imprezy dla osób niepełnosprawnych, rajdy samochodowe, turnieje bokserskie, regaty żeglarskie i wioślarskie, turnieje piłkarskie, mitingi lekkoatletyczne, a nawet mistrzostwa w warcabach.

- Miliony złotych, które przeznaczamy na rozwój bazy sportowej w regionie to nie jedyne działania samorządu województwa w dziedzinie sportu. Przyznajemy  stypendia i nagrody dla naszych sportowców  wspierając rozwój licznych sportowych talentów. Popularyzujemy również aktywność ruchową, przeznaczając środki na działalność stowarzyszeń i klubów sportowych – mówi marszałek Piotr Całbecki     

Granty trafią do klubów sportowych, stowarzyszeń i instytucji z całego regionu. Dzięki nim Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Związków Sportowych w Bydgoszczy zorganizuje między innymi udział reprezentantów regionu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Kujawsko-Pomorski Związek Kajakowy w Bydgoszczy zorganizuje Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Międzynarodowe Regaty Juniorów. Automobilklub Toruński otrzymał wsparcie na organizację XIII Rajdu Brodnickiego i 43 Toruńskiego Rajdu Samochodowego, a Dobrzyński Klub Żeglarski na organizację regat Kujawsko-Pomorskie CUP.

Pieniądze wesprą także Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Zbicznie, który zorganizuje wyścig kolarski szlakami Pojezierza Brodnickiego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno, pod patronatem których odbędzie się Weekend Triathlonowy oraz VIII Otwarty Integracyjny Turniej Siatkówki „Żadnych Granic”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.