PARTNER PORTALU
  • BGK

800 tys. na regaty, turnieje, warcaby...

  • KB    9 kwietnia 2010 - 08:47
800 tys. na regaty, turnieje, warcaby...

Kujawsko-pomorski urząd marszałkowski przeznaczył w tym roku 800 tysięcy złotych na dofinansowanie organizacji 111 imprez sportowych w regionie. Dotacje trafią do stowarzyszeń i klubów sportowych, które zajmują się upowszechnianiem i rozwojem kultury fizycznej w regionie.
Wsparcie przyznane przez samorząd województwa w konkursie dla trzeciego sektora, zostanie przeznaczone na dofinansowanie organizacji znaczących wydarzeń sportowych o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim oraz lokalnym. Są wśród nich zawody młodzieżowe, imprezy dla osób niepełnosprawnych, rajdy samochodowe, turnieje bokserskie, regaty żeglarskie i wioślarskie, turnieje piłkarskie, mitingi lekkoatletyczne, a nawet mistrzostwa w warcabach.

- Miliony złotych, które przeznaczamy na rozwój bazy sportowej w regionie to nie jedyne działania samorządu województwa w dziedzinie sportu. Przyznajemy  stypendia i nagrody dla naszych sportowców  wspierając rozwój licznych sportowych talentów. Popularyzujemy również aktywność ruchową, przeznaczając środki na działalność stowarzyszeń i klubów sportowych – mówi marszałek Piotr Całbecki     

Granty trafią do klubów sportowych, stowarzyszeń i instytucji z całego regionu. Dzięki nim Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Związków Sportowych w Bydgoszczy zorganizuje między innymi udział reprezentantów regionu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Kujawsko-Pomorski Związek Kajakowy w Bydgoszczy zorganizuje Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz Międzynarodowe Regaty Juniorów. Automobilklub Toruński otrzymał wsparcie na organizację XIII Rajdu Brodnickiego i 43 Toruńskiego Rajdu Samochodowego, a Dobrzyński Klub Żeglarski na organizację regat Kujawsko-Pomorskie CUP.

Pieniądze wesprą także Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Zbicznie, który zorganizuje wyścig kolarski szlakami Pojezierza Brodnickiego oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Miasta i Gminy Górzno, pod patronatem których odbędzie się Weekend Triathlonowy oraz VIII Otwarty Integracyjny Turniej Siatkówki „Żadnych Granic”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.