PARTNER PORTALU
  • BGK

„Konspiracja” – gra miejska

  • suwalki24.pl    20 marca 2012 - 10:35

W rocznicę wydarzeń z 1 kwietnia 1944 roku Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Garnizon Suwałki” organizują grę miejską „Konspiracja”.
Gra oparta będzie na wydarzeniach, które miały miejsce na Suwalszczyźnie  w okresie od września 1939 do października 1944 roku. Jej uczestnicy wcielą się w młodych ludzi, którzy po wybuchu wojny chcą wspierać walkę z okupantem i włączają się w działania konspiracji. Gra toczyć się będzie w różnych punktach miasta. Drużyny będą miały do wykonania kilka zadań związanych z historią regionu i wydarzeniami z okresu II wojny światowej.

Do udziału w grze zapraszane są kilkuosobowe drużyny (do 5 osób; mile widziane będą rodziny, grupy przyjaciół ...). Wiek uczestników od 0 do 100 + lat. Pomocna będzie znajomość historii i wola walki. Do pokonania będzie trasa ok. 7,5 km (ok. 1,5 godziny marszu)

Liczba uczestników gry jest ograniczona (ok. 30 grup) dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres e-mail: grh.garnizonsuwalki@op.pl lub telefonicznie: 87 566 41 33. Obowiązuje wpisowe do gry w wysokości 3 złotych od osoby (płatne przed startem).


Gra rozpocznie się w Muzeum Okręgowym w Suwałkach (zabierz głos/oceń prezydenta) ul. T. Kościuszki 81 (Resursa). Start grup w godzinach 11.00 – 12.30 w odstępach kilku minut (dokładną godzinę startu poszczególnych grup podamy po zakończeniu rejestracji uczestników). Przewidywana godzina zakończenia gry ok. 14.30.

Uczestnicy otrzymają komplet druków, instrukcji i fałszywe dokumenty. Po grze na wszystkich czekać będzie też ciepła grochówka.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.