PARTNER PORTALU
  • BGK

„Widoczna Gmina” po raz drugi

  • InfoBydgoszcz.pl    9 lutego 2012 - 13:10

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego ruszyła druga edycja programu „Widoczna Gmina”.
Nawiązuje on bezpośrednio do założeń rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

W ramach projektu prowadzone są zajęcia promocyjno-edukacyjne dla dzieci klas 1-3 szkół podstawowych z bezpieczeństwa ruchu drogowego wspólnie wykonywane przez pracownika Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego K-PUW w Bydgoszczy, funkcjonariusza policji KWP w Bydgoszczy (zabierz głos/oceń prezydenta) oraz ratowników medycznych.

Głównym celem akcji jest przekazanie wiedzy na temat zagrożeń na drogach, udzielania pierwszej pomocy, ale przede wszystkim potrzeby noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Ma przekonać głównie najmłodszych, ale także tych starszych do konieczności bycia widocznym dzięki noszeniu takich gadżetów.

Gmina natomiast zapewnia kamizelkę odblaskową każdemu uczniowi ww. klas oraz zabezpiecza miejsce przeprowadzenia zajęć.

Podczas zajęć do dyspozycji dzieci i młodzieży będzie furgon profilaktyczno-edukacyjny, który jest wyposażony w sprzęt umożliwiający przeprowadzanie różnego rodzaju konkursów z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Znajdują się w nim m.in: rowery, kaski ochronne, odblaskowe kamizelki ostrzegawcze, plansze dydaktyczne, rowerowy tor przeszkód, zestaw mini znaków drogowych, a także zdalnie sterowana przenośna sygnalizacja świetlna. Zajęcia profilaktyczno-edukacyjne dla dzieci i młodzieży z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzi funkcjonariusz policji Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy.

Wszystkie informacje można uzyskać w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego u Pana Piotra Kozłowskiego pod nr tel. (52) 349-73-93, zgłoszenia proszę przesyłać na adres e-mail: pkozlowski@bydgoszcz.uw.gov.pl.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.