PARTNER PORTALU
  • BGK

9 grudnia rozbłyśnie świąteczna iluminacja w Warszawie

  • PAP/AH    27 listopada 2017 - 16:43
9 grudnia rozbłyśnie świąteczna iluminacja w Warszawie

9 grudnia na warszawskich ulicach rozbłyśnie świąteczna iluminacja, tradycyjnie ozdoby pojawią się m.in. na Starym i Nowym Mieście oraz na Trakcie Królewskim, po raz pierwszy iluminacja pojawi się w Multimedialnym Parku Fontann. Na pl. Zamkowym stanie 27-metrowa choinka.
Podobnie jak w zeszłych latach główną osią iluminacji świątecznych będzie Trakt Królewski - od placu Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu i ul. Agrykoli.

Świątecznej metamorfozie poddane zostanie także Stare i Nowe Miasto, pl. Bankowy, ul. Marszałkowska (od ul. Królewskiej do pl. Konstytucji), ul. Świętokrzyskiej oraz Al. Jerozolimskie (od Dworca Centralnego do ronda Waszyngtona wraz z mostem Poniatowskiego). Dekoracji nie zabranie także na prawym brzegu Wisły - światełka rozbłysną m.in. na ul. Francuskiej, Targowej i Ząbkowskiej.

Podobnie jak w zeszłym roku będzie można przejść szlakiem wyznaczonym przez 13 iluminacji wolnostojących takich jak Śnieżne Planetarium na Krakowskim Przedmieściu, Zaczarowana Ciuchcia na skwerze Hoovera, Brama Życzeń na pl. Grzybowskim, Czarujący Autobus na pl. Na Rozdrożu czy Królewski Paw w Al. Ujazdowskich w pobliżu Łazienek Królewskich.

Po raz pierwszy iluminacja zawita do Multimedialnego Park Fontann na Podzamczu. Miasto zaprasza na iluminację fontann z muzyką w weekend, 9 i 10 grudnia o pełnych godzinach: 16, 17, 18, 19, 20 i 21. Główna parkowa fontanna przemieni się w animowaną rzeźbę z 30 tysiącami ledowych punktów.

Warszawski ratusz zaprasza mieszkańców i gości na spacer Krakowskim Przedmieściem 9 grudnia. Tuż po zapadnięciu zmroku, przy pomniku Kopernika w klimat świąt mieszkańców wprowadzi występ Warszawskiego Chóru Chłopięcego oraz Teatru AKT. Spacerowiczom, którzy udadzą się szlakiem świetlnych ozdób aż do placu Zamkowego będzie akompaniować do godz. 18 świąteczna muzyka Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Mykanowa. Wzdłuż Traktu rozmieszczone zostaną głośniki, z których płynąć będą świąteczne melodie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.