Air Fair w Bydgoszczy. To może być największe wydarzenie lotnicze w Polsce

Jeśli jesteś fanem lotnictwa, masz zbędne sto złotych i chciałbyś zobaczyć, jak wygląda Bydgoszcz z góry podczas lotu wojskową Cessną, powinieneś koniecznie odwiedzić XI Międzynarodową Wystawę Air Fair, która odbędzie się 26-27 maja 2017 r. na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy.
Air Fair w Bydgoszczy. To może być największe wydarzenie lotnicze w Polsce
Będzie można wsiąść do kabiny Miga-29 i Su-22, a myślę że i do Casy i Herculesa – opowiada Jędrzej Kowalczewski/Fot. arch.WZL Nr 2/

• Na XI Międzynarodowej Wystawie Air Fair prezentować się będzie prawie 100 wystawców. Uczestniczyć będą w sympozjach dotyczących najnowszych rozwiązań technologicznych oraz systemów obronnych dla sektora wojskowego i cywilnego.

• Drugiego dnia bezpłatnej wystawy zwiedzający będą mogli zasiać w kabinach polskich samolotów bojowych oraz transportowych. Będzie też wiele innych atrakcji.

• Po raz pierwszy chętni będą mogli zobaczyć Bydgoszcz z lotu ptaka. Organizatorzy oferują dziesięciominutowe loty widowiskowe trzema samolotami Cessna. Koszt biletu to 100 zł na osobę.

Honorowym gościem wydarzenia będzie sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki, który objął wydarzenie patronatem honorowym. On też drugiego dnia będzie wręczał nagrody Air Fair dla firm za szczególne osiągnięcia w dziedzinie innowacji.

Pierwszy dzień będzie przeznaczony wyłącznie dla środowiska lotniczego, które już od 11 lat spotyka się w Bydgoszczy oraz dla zaproszonych gości. Natomiast 27 maja br. wystawa będzie otwarta dla wszystkich chętnych.

Zwiedzanie za „frico”

Swoje stoiska i eksponaty zaprezentuje prawie 100 wystawców. Dla uczestników dnia otwartego przygotowano liczne atrakcje. Dzień otwarty jest bezpłatny - będzie można zwiedzić zakłady, udostępniony będzie np. hangar gdzie jest przeprowadzany remont Herculesa. Zwiedzający będą mogli zobaczyć z bliska samoloty, które latają w polskich siłach powietrznych. Będzie można wsiąść do kabiny Miga-29 i Su-22, a myślę że i do Casy i Herculesa – opowiadał w rozmowie z PortalSamorządowy Jędrzej Kowalczewski, przewodniczący Zespołu Organizacyjnego, dyrektor Produkcji WZL nr 2.

- W zasadzie będą wszystkie maszyny poza Bielikiem, który na razie nie może wykonać do nas przelotu. Miejmy nadzieję, że za rok będzie to już możliwe. Jak się dowiadujemy oprócz statycznej ekspozycji sprzętu lotniczego odbędzie się także wystawa wojsk lądowych, podobna do tych z poprzednich edycji - podkreślał dyrektor.

Będzie można obejrzeć sprzęt latający na wystawie naziemnej, plus wystawę, która znajdzie się w hangarach/Fot. arch.WZL Nr 2/
Będzie można obejrzeć sprzęt latający na wystawie naziemnej, plus wystawę, która znajdzie się w hangarach/Fot. arch.WZL Nr 2/

Dodał, że planowany jest przylot grupy Żelazny, a także kilku zabytkowych samolotów. Wszystkie będzie można podziwiać na lotnisku, a w powietrzu jedynie podczas przylotów i odlotów. Podczas wystawy ze swoim sprzętem zaprezentują się również Wojska Specjalne.

Atrakcje na ziemi i w powietrzu

Wszyscy zainteresowani będą mogli zwiedzić zakład. Będzie można obejrzeć sprzęt latający na wystawie naziemnej, plus wystawę, która znajdzie się na naszych powierzchniach hangarowych - podkreślał dyrektor Kowalczewski.

Z innych atrakcji będzie można zobaczyć pokaz walk rycerzy, prezentację wojsk specjalnych, pokaz sztuk walki, paintball, zaprezentowaną przez straż miejską tresurę psów, program artystyczny obejmie występy taneczne i wokalne. - Na naszej scenie wystąpi jeden z uczestników The Voice of Poland – chwali się dyrektor bydgoskich zakładów.

Będzie można zobaczyć pokaz walk rycerzy, prezentację wojsk specjalnych, pokaz sztuk walki, paintball, zaprezentowaną przez straż miejską tresurę psów, występy taneczne i wokalne/Fot. arch. WZL Nr 2/
Będzie można zobaczyć pokaz walk rycerzy, prezentację wojsk specjalnych, pokaz sztuk walki, paintball, zaprezentowaną przez straż miejską tresurę psów, występy taneczne i wokalne/Fot. arch. WZL Nr 2/

Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć Bydgoszcz z lotu ptaka. Po raz pierwszy organizatorzy oferują loty widowiskowe trzema samolotami Cessna. Organizatorem lotów jest firma Grafprom Aviation. Bilet będzie można nabyć w specjalnie oznaczonym namiocie. Koszt dziesięciominutowego lotu dla jednej osoby to 100 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Największym wydarzeniem lotniczym jest Air Show w Radomiu. Inna rzecz, że PiS a raczej Macierewicz tak się zabrał do jego tegorocznej organizacji, że chyba położy imprezę na łopatki.

Sylweester, 2017-05-20 09:32:09 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE