Akademia i opera mają umowę

Jest porozumienie, którego celem jest aktywacja środowisk twórczych i uatrakcyjnienie życia kulturalnego w Szczecinie. Zostało podpisane w obecności wicemarszałka Wojciecha Drożdża i dotyczy współpracy między Akademią Sztuki w Szczecinie i Operą na Zamku w Szczecinie.
Akademia i opera mają umowę
Jak podkreśla Urząd Marszałkowski woj. zachodniopomorskiego, przedmiotem porozumienia jest określenie zasad współpracy zmierzających m.in. do aktywizacji środowisk twórczych w Szczecinie, uatrakcyjnienia rozwoju życia kulturalnego oraz praktycznego wykorzystania wiedzy i umiejętności obu stron, przyczyniając się do rozwoju zawodowego. Porozumienie zakłada także uruchomienie staży w Operze na Zamku dla studentów Akademii Sztuki.

Ze strony Akademii porozumienie podpiał jej rektor - prof. Ryszard Handke, ze strony Opery - Dyrektor Artystyczny Wojciech Semerau-Siemianowski. Porozumienie zostało podpisane w obecności wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego Wojciecha Drożdża (oceń działania marszałka).

Opera na Zamku jest kolejną (po m.in. Muzeum Narodowym w Szczecinie) Instytucją Kultury Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, która będzie współpracować z Akademią Sztuki w Szczecinie, najmłodszą wyższą uczelnią artystyczną w Polsce.

Czytaj też: Burmistrz jak kulturalna swatka Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE