PARTNER PORTALU
  • BGK

Akademia i technopark rozwijają współpracę

  • GK    5 października 2012 - 17:02
Akademia i technopark rozwijają współpracę

Technopark Pomerania i Akademia Morska w Szczecinie zawarły porozumienie o współpracy, którego celem jest realizacja wspólnych przedsięwzięć wspierających transfer technologii z nauki do biznesu.
Uroczyste podpisanie umowy przez Grzegorza Fiuka, prezesa Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego oraz prof. Krzysztofa Chwesiuka, prorektora ds. nauki Akademii Morskiej w Szczecinie odbyło się podczas międzynarodowej konferencji pt. „Technology transfer in the maritime sector – towards the future”, organizowanej przez Centrum Transferu Technologii Morskich Akademii Morskiej w Szczecinie.

To właśnie ta jednostka będzie realizować postanowienia porozumienia z ramienia szczecińskiej uczelni.

– Z Akademią Morską i CTTM współpracujemy bardzo dobrze już od wielu lat, teraz możemy tę kooperację sformalizować i jeszcze lepiej ją rozwijać. Technopark Pomerania na polu współpracy z nauką ma do odegrania ważną rolę, jako kluczowa dla Szczecina i regionu, otwarta organizacja, wspierająca rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw. W przyszłym roku na pewno wejdziemy w kolejny etap, gdy powstanie już nowa infrastruktura technoparku, która będzie służyć też naukowcom i studentom, komercjalizacji wiedzy oraz zakładaniu spółek spin-off – mówi Grzegorz Fiuk, prezes SPNT.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.