PARTNER PORTALU
  • BGK

Akcje pomocy powodzianom

  • JL    11 czerwca 2010 - 08:46
Akcje pomocy powodzianom

Oprócz pieniędzy na usuwanie skutków powodzi władze woj. małopolskiego przeprowadzają lub włączają się w akcje pomocy powodzianom.
Urząd marszałkowski i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej współorganizują wypoczynek dla dzieci z terów zalanych. Pierwsza grupa dzieci z z terenów dotkniętych powodzią wyjedzie 12 czerwca nad Bałtyk na dwutygodniowy wypoczynek w Juracie w ośrodku rządowym. Ich pobyt sfinansuje rząd, a przejazd i opiekę medyczną zapewni samorząd województwa. Kolejna grupa wyruszy 28 czerwca. Akcja ma potrwać do końca wakacji. Skorzystać ma z niej ok. 300 osób.

Odbędą się też koncerty charytatywne oraz zbiórki pieniędzy i produktów spożywczych. W akcję włączają się również wojewódzkie jednostki kultury: filharmonia, opera oraz Małopolski Instytut Kultury.

Podczas VII Święta Chleba i krakowskiego półfinału VI Małopolskiego Festiwalu Smaku, 13 czerwca o 17.00, rozpocznie się koncert charytatywny. Dodatkowo 12-13 czerwca PCK zorganizuje zbiórkę pieniędzy, a Stowarzyszenie Bank Żywności – zbiórkę produktów spożywczych dla poszkodowanych. Przy pomocy Caritas Polska zostanie przeprowadzona akcja mająca na celu organizację pobytu dzieci z terenów poszkodowanych przez powódź w gospodarstwach agroturystycznych i w obiektach hotelarskich Małopolski.

W pomaganie powodzianom włącza się również Filharmonia Krakowska. W piątek (11 czerwca) oraz w sobotę (19 czerwca) będzie w niej prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz powodzian, zorganizowana przez Polską Akcję Humanitarną. Kwesta odbędzie się w przerwie między koncertami.

Lanckorona po raz kolejny gości Festiwal Teatrów Amatorskich „Wózek Tespisa”, organizowany w ramach długofalowego programu Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie „Dilettante – teatr w ruchu”. Program ten ma upowszechniać edukację teatralną, a także zapewniać opiekę warsztatową i merytoryczną nad instruktorami prowadzącymi zespoły amatorskie. Przedstawienia oraz wydarzenia towarzyszące festiwalowi potrwają do 13 czerwca na Rynku w Lanckoronie.

W związku z klęską, jaka dotknęła miejscowość, tegoroczna formuła festiwalu ma szczególny charakter. Artyści przygotowali dwa dodatkowe występy charytatywne. Zebrane pieniądze trafią na pomoc poszkodowanym przez osuwiska.

Koncert na rzecz Lanckorony odbędzie się w Operze Krakowskiej 13 czerwca o 19.00 Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Walewska (mezzosopran), z którą wystąpią Katarzyna Oleś-Blacha, Przemysław Firek, Adam Zdunikowski i Orkiestra Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. W programie najsłynniejsze arie i duety operowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.