PARTNER PORTALU
  • BGK

Alarm powodziowy w Jaśle. Blisko 100 interwencji strażaków w regionie

  • PAP/MN    4 października 2016 - 20:33
Alarm powodziowy w Jaśle. Blisko 100 interwencji strażaków w regionie
W Jaśle w stan gotowości postawiono jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz osoby odpowiedzialne za miejski magazyn przeciwpowodziowy. (fot, pixabay)

• Alarm powodziowy obowiązuje od wtorku (4 października) wieczorem w Jaśle oraz gminie Krempna (pow. jasielski) na Podkarpaciu.
• Od rana w regionie zanotowano blisko 100 interwencji straży pożarnej.
• Strażacy usuwają skutki gwałtownych opadów deszczu.
"W związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych i alarmowych na wodowskazach rzek: Wisłoki, Ropy i Jasiołki od godz. 19.00 we wtorek na terenie Jasła burmistrz zarządził stan alarmu powodziowego" - powiedział rzeczniczka jasielskiego magistratu Agata Koba.

Dodała, że "Miejskiemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego nakazano natychmiastowe przystąpienie do wykonywania obowiązków przewidzianych dla tego stanu w Planie operacyjnym ochrony przed powodzią miasta Jasła" .

"W Jaśle w stan gotowości postawiono jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz osoby odpowiedzialne za miejski magazyn przeciwpowodziowy. Miasta dysponuje m.in.: 35 tys. worków na piasek, rękawami przeciwpowodziowymi oraz zestawami pomp" - przypomniała rzeczniczka.

Natomiast stan pogotowia przeciwpowodziowego na podkarpaciu został ogłoszony także we wszystkich gminach pow. jasielskiego oraz w gminach Jasienica Rosielna w pow. brzozowskim i Zarszyn w pow. sanockim.

Blisko 100 razy w ciągu dnia interweniowali podkarpaccy strażacy. Usuwają skutki gwałtownych opadów deszczu w regionie.

Czytaj też: Alarm powodziowy w Żywcu, pogotowie przeciwpowodziowe w całym powiecie

"Nasze działania są związane z pompowaniem wody z piwnic, udrażnianiem przepustów drogowych oraz usuwaniem naniesionego na jezdnie błota. Ponad połowa interwencji polegała na usuwaniu połamanych konarów drzew, które tarasowały jezdnie i chodniki" - zauważył rzecznik prasowy podkarpackiej straży pożarnej Marcin Betleja.

Najwięcej interwencji zanotowano w pow. krośnieńskim i przemyskim.

Na Podkarpaciu deszcz pada od poniedziałkowego wieczoru. Opady, choć mniej intensywne, prognozowane są też w środę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.