PARTNER PORTALU
  • BGK

Alarmy powodziowe w dwóch gminach Małopolski

  • PAP    31 sierpnia 2010 - 17:00

W związku z obfitymi opadami deszczu w Małopolsce we wtorek wzrósł poziom wód w rzekach. Alarmy powodziowe ogłoszono w dwóch gminach województwa.
Jak informuje wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, alarm powodziowy wprowadzono w gminie Kłaj (powiat wielicki) oraz w gminie Skawina (powiat krakowski). W powiecie myślenickim oraz gminie Łapanów ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe.

Stany alarmowe na rzekach przekroczone są w dwóch miejscach: na rzece Szreniawa w Biskupicach o 17 cm oraz na rzece Stryszawka w Suchej Beskidzkiej o 20 cm.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewidują, że we wtorek w Małopolsce opady deszczu wyniosą 40-50 mm, a lokalnie do 60 mm. W środę w dalszym ciągu prognozowane są opady na poziomie 20-30 mm, a lokalnie do 35 mm.

Według informacji przekazanych przez Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych, wszystkie wyrwy i rozszczelnienia wałów zostały doraźnie zabezpieczone specjalnymi umocnionymi opaskami i nie ma zagrożenia, że w razie podniesienia stanu wód, zostaną ponownie przerwane. Zbiorniki wodne w Małopolsce mają zachowaną rezerwę powodziową.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.