Ambasada Kibica w Warszawie już otwarta

Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie nieopodal Zamku Królewskiego otwarto Ambasadę Kibica. Od środy 20 wolontariuszy będzie udzielało turystom porad oraz informacji dotyczących Euro 2012.
Ambasada Kibica w Warszawie już otwarta

Jak wyjaśnił, do Ambasady Kibica może zgłosić się każdy, kto np. nie wie, jak dojechać do stadionu, w jakich godzinach otwarta jest strefa kibica i gdzie szukać pomocy, gdy skradziono mu paszport.

"Pytania najczęściej dotyczą noclegów, biletów i przejazdów po mieście" - powiedział Łapiński.

Od środy w lokalu przy ul. Krakowskie Przedmieście 83 będzie dyżurować w sumie 20 wolontariuszy - kibiców Polonii Warszawa. Ambasada otwarta będzie w godz. 12-24. Pracujący tam wolontariusze będą także obsługiwać 24-godzinną linię telefoniczną pod numerem 519 066 066 (opłaty według stawek operatorów).

Wicedyrektor stołecznego biura sportu Janusz Samel zapewnił, że Warszawa jest gotowa na przyjęcie kibiców i rozpoczęcie Euro 2012.

"Ambasada Kibica to miejsce, w którym wszyscy kibice będą mogli spotkać się i zapytać o to co się w Warszawie będzie działo. Przygotowano dla nich informatory w trzech językach - francuskim, rosyjskim i angielskim. Będzie tutaj można dowiedzieć się co w Warszawie oprócz piłki nożnej będzie można zobaczyć" - powiedział Samel.

W ramach tego projektu m.in. na Starym Mieście, w rejonie Strefy Kibica oraz Stadionu Narodowego będą także mobilne grupy wolontariuszy.

Przy pomniku Kopernika - dzień przed meczem, w dniu meczu oraz dzień po meczu - prowadzone będzie w godz. 12-24 stoisko informacyjne dla kibiców, których reprezentacje będą grać danego dnia. Podobny punkt będzie otwarty na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu na Stadionie Narodowym.

Ambasady Kibica powstały także w pozostałych miastach-organizatorach Euro 2012 - we Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE