PARTNER PORTALU
  • BGK

Ambasada Kibica w Warszawie już otwarta

  • PAP    5 czerwca 2012 - 17:21
Ambasada Kibica w Warszawie już otwarta

Na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie nieopodal Zamku Królewskiego otwarto Ambasadę Kibica. Od środy 20 wolontariuszy będzie udzielało turystom porad oraz informacji dotyczących Euro 2012.
Jak wyjaśnił, do Ambasady Kibica może zgłosić się każdy, kto np. nie wie, jak dojechać do stadionu, w jakich godzinach otwarta jest strefa kibica i gdzie szukać pomocy, gdy skradziono mu paszport.

"Pytania najczęściej dotyczą noclegów, biletów i przejazdów po mieście" - powiedział Łapiński.

Od środy w lokalu przy ul. Krakowskie Przedmieście 83 będzie dyżurować w sumie 20 wolontariuszy - kibiców Polonii Warszawa. Ambasada otwarta będzie w godz. 12-24. Pracujący tam wolontariusze będą także obsługiwać 24-godzinną linię telefoniczną pod numerem 519 066 066 (opłaty według stawek operatorów).

Wicedyrektor stołecznego biura sportu Janusz Samel zapewnił, że Warszawa jest gotowa na przyjęcie kibiców i rozpoczęcie Euro 2012.

"Ambasada Kibica to miejsce, w którym wszyscy kibice będą mogli spotkać się i zapytać o to co się w Warszawie będzie działo. Przygotowano dla nich informatory w trzech językach - francuskim, rosyjskim i angielskim. Będzie tutaj można dowiedzieć się co w Warszawie oprócz piłki nożnej będzie można zobaczyć" - powiedział Samel.

W ramach tego projektu m.in. na Starym Mieście, w rejonie Strefy Kibica oraz Stadionu Narodowego będą także mobilne grupy wolontariuszy.

Przy pomniku Kopernika - dzień przed meczem, w dniu meczu oraz dzień po meczu - prowadzone będzie w godz. 12-24 stoisko informacyjne dla kibiców, których reprezentacje będą grać danego dnia. Podobny punkt będzie otwarty na dwie godziny przed rozpoczęciem meczu na Stadionie Narodowym.

Ambasady Kibica powstały także w pozostałych miastach-organizatorach Euro 2012 - we Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.