PARTNER PORTALU
  • BGK

Ambasador Sri Lanki u marszałka

  • lodzkie.pl    9 lutego 2011 - 12:05
Ambasador Sri Lanki u marszałka

Wizytę marszałkowi województwa łódzkiego Witoldowi Stępniowi złożyła Pamela J. Deen - ambasador Sri Lanka w Polsce. Głównym punktem spotkania była szeroka oferta łódzkich uczelni wyższych, z której mogliby korzystać również studenci ze Sri Lanki.
Marszałek pochwalił się dużą liczbą studentów z całego świata, kształcących się w Łodzi. Dzięki zorientowaniu na obcokrajowców, na niektórych kierunkach zajęcia prowadzone są również w języku angielskim.

Ambasador pochwaliła szczególnie Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną za ufundowanie kilku stypendiów dla mieszkańców jej kraju po tragicznym tsunami w 2005 roku. Chciałaby odnowienia kontaktów z tą szkołą, w czym dopomóc zaoferował się marszałek Stępień. Nie bez odpowiedzi pozostała również prośba o rozpropagowanie wśród przedsiębiorców z naszego regionu informacji o odbywającej się w przyszłym miesiącu misji handlowej do Sri Lanki.

Nie były to pierwsze odwiedziny pani ambasador w Łodzi. Podczas trzydniowego pobytu w marcu 2010 r. w naszym regionie wraz z innymi dyplomatami Pamela J. Deen zwiedziła między innymi „filmówkę”, nowy gmach Muzeum Sztuki ms2, Politechnikę Łódzką i muzeum w Łowiczu oraz obejrzała turniej walk rycerskich na zamku w Łęczycy.

Pamela J. Deen jest członkiem Służby Dyplomatycznej Sri Lanki od 1981 r. Funkcję Ambasadora w Polsce pełni od stycznia 2010 r., posiada również akredytację na Bułgarię i Rumunię. Poprzednio była ambasadorem na placówkach w Nepalu i Holandii.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.