PARTNER PORTALU
  • BGK

Amerykańska gwiazda otworzy nową filharmonię

  • PAP    23 marca 2011 - 19:57

Amerykańska śpiewaczka Gwendolyn Bradley, uważana za jeden z najlepszych sopranów świata, wystąpi w najbliższy weekend w Olsztynie. Będzie to inauguracyjny koncert w nowej siedzibie filharmonii warmińsko-mazurskiej.
Słynna sopranistka, która w środę przyjechała do Olsztyna, zaśpiewa dwa koncerty - w piątek i sobotę. Będą to pierwsze występy w sali koncertowej nowej siedziby olsztyńskiej filharmonii, której budowa kosztowała 68 mln zł. Dopiero w tym tygodniu - jak poinformował PAP powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Olsztynie Aleksander Lachowicz - dyrekcja placówki uzyskała pozwolenie na użytkowanie obiektu. Było to niezbędnym warunkiem do organizacji koncertów z udziałem publiczności.

Gwendolyn Bradley zaśpiewa w Olsztynie kilkanaście standardów i przebojów musicalowych, takich jak "Summertime" Georga Gershwina, "Somewhere Over the Rainbow" Herolda Arlena, "Tonight" Leonarda Bernsteina z "West Side Story", czy "Think of Me" Adrew Lloyda Webbera z musicalu "Upiór w operze". Artystce towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Janusza Powolnego.

Gwendolyn Bradley zadebiutowała w 1981 roku w nowojorskiej Metropolitan Opera, gdzie przez dziewięć sezonów była sopranem solowym. Od wielu lat jest zapraszana na najsłynniejsze sceny operowe i symfoniczne świata. Jej repertuar koncertowy obejmuje muzykę od baroku po XX wiek.

Występ Amerykanki odbędzie się w nowej sali koncertowej, z widownią na 500 miejsc. Uroczyste otwarcie siedziby filharmoników miało nastąpić 19 marca, ale odłożono je na czas nieokreślony z powodu konfliktu pomiędzy dyrekcją a orkiestrą i pracownikami. Z tego samego powodu przed kilku dniami z funkcji zrezygnował dyrektor artystyczny filharmonii Janusz Przybylski. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • TEKLA, 2011-03-23 22:54:06

    Samą śpiewaczkę, sopranistkę światowej sławy będzie można zobaczyć na koncercie, ale dla mieszkańców, którzy nie mają biletów żadnych atrakcji nie przewidziano.
  • NIEGRZECZNY OBYWATEL, 2011-03-23 22:12:00

    Mam nadzieję ,że tym,którzy nie bedą mogli widzieć i słyszeć tej gwiazdy,filharmonia to wynagrodzi ...Żałujemy,że nas ominie tak wielkie przeżycie!