PARTNER PORTALU
  • BGK

Apel do mieszkańców o przekazanie pamiątek z czerwca 1989 r.

  • PAP    10 lutego 2014 - 16:12

Zbiórkę pamiątek "Twój Czerwiec '89" ogłosiło w poniedziałek Śląskie Centrum Wolności i Solidarności z Katowic. Apelują do mieszkańców województwa śląskiego o przejrzenie rodzinnych archiwów fotograficznych. Najciekawsze pamiątki znajdą się na wystawie.
Organizatorzy akcji poszukują fotografii, druków ulotnych, plakatów, ulotek, broszur, gazet, transparentów. "Zależy nam przede wszystkim na zdjęciach z kampanii wyborczej, komitetów obywatelskich, ale również przedstawiających życie codzienne" - poinformowało Śląskie Centrum Wolności i Solidarności.

Zbiórka pamiątek potrwa do końca maja. "Sądzę, że w każdej rodzinie coś się znajdzie a zebrane pamiątki pokażemy na naszej ekspozycji" - powiedział PAP Sebastian Reńca z Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności.

Reńca dodał, że apel ten kierują nie tylko do osób prywatnych, ale też do różnych instytucji.

Pamiątki można przekazywać w dowolnej formie - w depozyt, na własność, bądź jako kopię cyfrową. Można je dostarczyć do siedziby Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności przy ul. Wincentego Pola 65 w Katowicach lub przesłać pocztą. W przypadku pytań centrum prosi o kontakt telefoniczny (32/ 601 21 08) lub mailowy (promocja@scwis.org.pl). Informacje można również znaleźć na stronie internetowej - http://www.scwis.org.pl/.

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności powstało w 30. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w tym samym miejscu, gdzie działa Muzeum Izba Pamięci Kopalni Wujek. Głównym zadaniem instytucji jest dbałość o pamięć i dokumentację działań ruchów wolnościowych na terenie Górnego Śląska.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.