PARTNER PORTALU
  • BGK

Apel ws. bezpieczeństwa podczas ferii

  • AT    11 stycznia 2013 - 10:37
Apel ws. bezpieczeństwa podczas ferii

Minister Edukacji zaapelowała do nauczycieli, aby przypomnieli uczniom zasady bezpieczeństwa podczas ferii.
Ponad milion czterysta tysięcy uczniów z pięciu województw 14 stycznia rozpoczyna ferie zimowe. To pierwsza grupa województw spośród czterech, z których w sumie w roku szkolnym 2012/2013 od połowy stycznia do końca lutego będzie wypoczywało prawie 5 mln uczniów.

Czytaj też: W sobotę zaczynają się ferie zimowe

- Zależy nam, by te ferie zimowe były bezpieczne. Dzieci muszą znać podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku. Dlatego apeluję do nauczycieli, żeby przed feriami przypomnieli uczniom, na co zwracać uwagę podczas zabaw zimą - powiedziała podczas konferencji prasowej Krystyna Szumilas, minister edukacji narodowej.

W briefingu udział wzięli: posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak - sportsmenka-snowbordzistka, poseł Piotr Artur van der Coghen - ratownik górski oraz inspektor Grzegorz Jach, pełnomocnik Komendanta Głównego Policji, szef programu „Profilaktyka a Ty" (PaT).

Posłowie przypomnieli o przepisach, dotyczących obowiązku noszenia kasku na stoku przez dzieci do lat 16 i obowiązkowej opiece osób dorosłych. Zwrócili także uwagę na stosowanie podstawowych zasadach bezpieczeństwa na stoku, takich jak noszenie przy sobie mapy terenu i naładowanego telefonu komórkowego, pamiętanie o tym, że zimą zmrok szybciej zapada oraz o nowych przepisach wynikających z ustawy o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich.

Grzegorz Jach przypomniał także o zasadach bezpiecznej podróży i pobytu - właściwym zabezpieczeniu bagażu, ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, poruszaniu się w grupie oraz zostawianiu informacji, dotyczących celu wszelkich wycieczek.

Z danych z Systemu Informacji Oświatowej wynika, że w ubiegłym roku prawie półtora miliona uczniów korzystało w różnych formach z wypoczynku zimowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.