PARTNER PORTALU
  • BGK

Aplikacja mobilna pomoże zwiedzać dawne tereny stoczni

  • PAP/JL    29 lutego 2016 - 09:25
Aplikacja mobilna pomoże zwiedzać dawne tereny stoczni

Mlna aplikacja ułatwi zwiedzanie dawnych terenów stoczni gdańskiej. Fot. Pixabay.com

Powstała mobilna aplikacja dla zwiedzających dawne tereny gdańskiej stoczni oparta na relacjach kobiet zatrudnionych niegdyś w zakładzie.
Dzięki nawigacji GPS i interaktywnej mapie aplikacja poprowadzi użytkowników po 21 punktach na terenach postoczniowych.

Na trasie spaceru znajdą się m.in. historyczna brama nr 2, Sala BHP, budynki stoczniowej dyrekcji, dawnych warsztatów szkolnych, pochylnie, miejsca po nieistniejącym szpitalu, stołówce, żłobku i domu kultury a także hale produkcyjne. „Będą to więc miejsca ważne dla funkcjonowania stoczni, ale też dla pracujących w niej kobiet.

W każdym z 21 punktów trasy (to nawiązanie do 21 postulatów sierpniowych), po której poprowadzi aplikacja, użytkownicy będą mogli posłuchać opowieści dawnych pracownic stoczni dotyczących danego miejsca czy obiektu.

Aplikacja dostarczy też podstawowe informacje o danym budynku oraz zdjęcia, dzięki którym można będzie obejrzeć nieistniejące już budynki czy konkretne miejsce w przeszłości.

Premierę polskojęzycznej wersji aplikacji na platformę Android zaplanowano na 8 marca. Narzędzie dostosowano do potrzeb osób niedowidzących. W jego merytorycznym przygotowaniu pomagali stowarzyszeniu seniorki i seniorzy. Przetestowali oni także aplikację pod kątem jej przejrzystości i łatwości obsługi. W najbliższych planach jest też udostępnienie wersji anglojęzycznej.

Aplikacja powstała w ramach projektu „Stocznia jest kobietą”, a konkretnie – trzeciej edycji tego przedsięwzięcia prowadzonego przez Stowarzyszenie Arteria we współpracy z Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.