PARTNER PORTALU
  • BGK

Ars Cameralis od poniedziałku

  • PAP    7 listopada 2011 - 09:44
Ars Cameralis od poniedziałku

Brytyjska aktorka i piosenkarka Jane Birkin oraz amerykański piosenkarz i gitarzysta Bill Callahan - znaleźli się wśród gwiazd, które wystąpią w trakcie rozpoczynającej się w poniedziałek 20. edycji Festiwalu Ars Cameralis.
Już od kilku lat tradycyjnie najbogatszą propozycją Ars Cameralis będą wydarzenia muzyczne z szeroko pojętego kręgu muzyki alternatywnej.

Na scenach w Sosnowcu, Katowicach, Chorzowie pojawią się m.in.: Concerto Koln, El Guincho, sensacja sceny avant-folkowej z ostatnich lat Fleet Foxes, elektroniczny The Glitch Mob, Charles Bradley skupiający w swej twórczości wszystkie najbardziej intrygujące wątki legendarnej soulowej wytwórni Motown.

Odbędzie się także pierwszy w Polsce koncert amerykańskiego piosenkarza i gitarzysty i songwritera Billa Callahana. Wystąpią również M83, Stephen Malkmus z zespołem The Jicks.

Natomiast brytyjska aktorka i piosenkarka Jane Birkin, nazywana "muzą wszystkich bezkresnych i bezsennych nocy" za sprawą niepowtarzalnego wykonania piosenki pt. "Je t'aime... moi non plus" zaśpiewa songi francuskiego kompozytora, scenarzysty, reżysera i piosenkarza Serge'a Gainsbourga w ramach projektu "Via Japan".

Projekt Birkin ma związek z trzęsieniem ziemi w Japonii. Powstał, kiedy większość artystów obawiając się zagrożenia promieniowaniem radioaktywnym zrezygnowała z koncertowania w tym kraju. Birkin przeciwnie, najpierw zorganizowała koncert charytatywny, a później wyruszyła na trasę, zapraszając do wspólnych występów muzyków japońskich. Pojawi się z nimi także w Sosnowcu.

Festiwal Ars Cameralis potrwa do 28 listopada.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.