PARTNER PORTALU
  • BGK

Artyści na ulicach Bydgoszczy

  • PAP    13 lipca 2011 - 11:14

W centrum Bydgoszczy w środę i czwartek będzie można podziwiać uczestników 4. Międzynarodowych Spotkań Artystów Ulicznych Buskers Festival. Wystąpi kilkunastu wykonawców z ośmiu krajów
Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.- Zaprezentowane będą różne gatunki i style, od sztuk cyrkowych - klaunów, żonglerów i ekwilibrystów na rowerach - aż po muzykę klasyczną w wykonaniu artystów występujących na co dzień w filharmonii- powiedział pomysłodawca i koordynator festiwalu Jacek Herzberg.

W festiwalu wezmą udział artyści z Argentyny, Austrii, Brazylii, Chile, Czech, Kanady, Niemiec i Polski. Przewidziano prawie 40 wstępów w trzech miejscach: na Starym Rynku, w amfiteatrze przy ulicy Mostowej i na placu przed centrum handlowym Drukarnia. Będą to koncerty, pokazy, przedstawienia i happeningi.

Herzberg podkreślił, że niektórzy artyści będą starali się włączyć widzów do udziału w swych występach, ale w sposób taktowny, nienachalny i zabawny. Wiadomo, że jednym nich będzie Kanadyjczyk David Cassel, który będzie próbował odlecieć w chmury z pomocą dobrych ludzi.

Artyści z pewnością nie ograniczą się do zaplanowanych występów i miejsc, ale - podobnie jak to było w latach poprzednich - będą demonstrować swój kunszt także w innych zakątkach miasta. Organizatorem festiwalu jest Wojewódzki Ośrodek Kultury i Sztuki Stara Ochronka w Bydgoszczy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.