Artyści odnawiają przejęty dworzec

Przejęty przez artystów z Teatru Bezpańskiego oraz Grupę Bibu budynek dworca kolejowego w Chebziu - dzielnicy Rudy Śląskiej - stopniowo będzie odzyskiwał dawny blask - zapewniają artyści, którzy rozpoczęli w nim prace remontowe.

Zabytkowy dworzec kolejowy został przekazany artystom w lutym. Klucze do budynku przekazała im prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic. Część pomieszczeń zajęli m.in. artyści z Teatru Bezpańskiego, którzy przez cztery lata szukali siedziby na Śląsku.

Czytaj też: Drugie życie dworca w Rudzie Śląskiej

"Jest sporo do zrobienia. Na początek zajęliśmy się ścianami, usuwamy tynk odsłaniając starą cegłę. Potem przyjdzie kolej na malowanie. Prace przeprowadzamy własnymi siłami, ale będziemy apelowali do ochotników o pomoc, bo chcemy jeszcze na przykład odsłonić drewniany strop" - powiedziała w poniedziałek dyrektorka artystyczna Teatru Bezpańskiego Marlena Hermanowicz.

Teatr Bezpański tworzy obecnie ponad 80 artystów, którzy zadeklarowali chęć organizowania na dworcu spektakli, recitali, koncertów i wystaw; Grupa Bibu zamierza prowadzić tam projekt "Przystanek Chebzie" - cykl koncertów z pogranicza soulu, funku, hip-hopu i reggae.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE