Artyści zespołu „Śląsk” nauczą dzieci tańca

Ok. 600 dzieci z Chorzowa, Bytomia i Myszkowa będzie się uczyło tańca i śpiewu pod okiem instruktorów oraz artystów z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Przedsięwzięcie zakończy się czerwcowym koncertem.
Artyści zespołu „Śląsk” nauczą dzieci tańca

Projekt „Roztańczmy Chorzów, Bytom, Myszków 2013" jest skierowane do dzieci ze szkół podstawowych oraz starszych roczników przedszkolnych i obejmie łącznie 10 przedszkoli i 6 szkół podstawowych.

„Intencją organizatorów jest, aby uczestnicy zajęć w przyszłości zasilali zespoły folklorystyczne działające w miastach" - poinformowała rzeczniczka zespołu Agnieszka Kukuła.

Program warsztatów tanecznych obejmuje zajęcia z podstaw tańca, naukę prostych tańców i zabawy taneczne, a także zajęcia umuzykalniające, rytmiczne i wokalne. Dzieci będą się uczyły dwóch tańców wybranych z listy śląskich tańców ludowych np. „Diobołka", „Zwodzonego" lub „Zajączka". Swoje projekty choreograficzne zaprezentują w czerwcu, podczas koncertu finałowego.

Projekt koordynują Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk" im. Stanisława Hadyny oraz wydziały edukacji Urzędów Miast w Bytomiu, Chorzowie i Myszkowie.

Celem rozpoczynającego się projektu „Roztańczmy Chorzów, Bytom, Myszków 2013" jest m.in. kultywowanie wartości kultury ludowej i narodowej, popularyzowanie bogactwa śląskiego folkloru, promocja miast biorących udział w projekcie, oraz poszukiwanie młodych talentów z predyspozycjami artystycznymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE