PARTNER PORTALU
  • BGK

Artyści zespołu „Śląsk” nauczą dzieci tańca

  • PAP    6 marca 2013 - 08:54
Artyści zespołu „Śląsk” nauczą dzieci tańca

Ok. 600 dzieci z Chorzowa, Bytomia i Myszkowa będzie się uczyło tańca i śpiewu pod okiem instruktorów oraz artystów z Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Przedsięwzięcie zakończy się czerwcowym koncertem.
Projekt „Roztańczmy Chorzów, Bytom, Myszków 2013" jest skierowane do dzieci ze szkół podstawowych oraz starszych roczników przedszkolnych i obejmie łącznie 10 przedszkoli i 6 szkół podstawowych.

„Intencją organizatorów jest, aby uczestnicy zajęć w przyszłości zasilali zespoły folklorystyczne działające w miastach" - poinformowała rzeczniczka zespołu Agnieszka Kukuła.

Program warsztatów tanecznych obejmuje zajęcia z podstaw tańca, naukę prostych tańców i zabawy taneczne, a także zajęcia umuzykalniające, rytmiczne i wokalne. Dzieci będą się uczyły dwóch tańców wybranych z listy śląskich tańców ludowych np. „Diobołka", „Zwodzonego" lub „Zajączka". Swoje projekty choreograficzne zaprezentują w czerwcu, podczas koncertu finałowego.

Projekt koordynują Śląskie Centrum Edukacji Regionalnej w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk" im. Stanisława Hadyny oraz wydziały edukacji Urzędów Miast w Bytomiu, Chorzowie i Myszkowie.

Celem rozpoczynającego się projektu „Roztańczmy Chorzów, Bytom, Myszków 2013" jest m.in. kultywowanie wartości kultury ludowej i narodowej, popularyzowanie bogactwa śląskiego folkloru, promocja miast biorących udział w projekcie, oraz poszukiwanie młodych talentów z predyspozycjami artystycznymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.