PARTNER PORTALU
  • BGK

Atrakcje turystyczne dzięki RPO

  • AZA    26 maja 2010 - 19:47

Sześć projektów rozwoju turystyki w regionie ma szansę na dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego – łączne wsparcie przekroczy 41 mln zł.
Dziś (26 maja) zakończyła się ocena merytoryczna projektów, dzięki którym powstaną nowe atrakcje turystyczne na Podlasiu. Pozytywną ocenę otrzymało sześć projektów. Ich łączna wartość przekracza 73,4 mln zł. Projektodawcy ubiegają się o ponad 41 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego w ramach działania 3.1. Rozwój atrakcyjności turystycznej regionu.

Wśród przedsięwzięć ocenionych pozytywnie znalazły się projekty przygotowane przez gminy: Narewka, Łapy, Dubicze Cerkiewne, Muzeum Przyrody w Drozdowie, a także dwa miasta: Łomżę i Suwałki.

W konkursie (który trwał od 15.12.2009 do 05.02.2010 roku) zastosowane zostały kryteria wyboru projektów, oparte na Programie Rozwoju Turystyki i Zagospodarowania Turystycznego Województwa Podlaskiego w latach 2010 – 2015. Dzięki temu jeszcze mocniej akcentowany jest wpływ projektów na podniesienie atrakcyjności turystycznej województwa podlaskiego.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.