PARTNER PORTALU
  • BGK

Augustów. Grupa BAT zainwestowała 450 mln zł; 500 nowych miejsc pracy

  • PAP/rs    4 grudnia 2017 - 15:37
Augustów. Grupa BAT zainwestowała 450 mln zł; 500 nowych miejsc pracy
500 nowych pracowników zatrudniła fabryka British American Tobacco w Augustowie (Podlaskie) po tym, jak zainwestowała w rozbudowę zakładu. (Fot. mat. pras. BAT)

500 nowych pracowników zatrudniła fabryka British American Tobacco w Augustowie (Podlaskie) po tym, jak zainwestowała w rozbudowę zakładu 450 mln zł. Teraz w fabryce pracuje ok. 1300 osób.
• W poniedziałek władze British American Tobacco uroczyście otworzyły nową część zakładu. Obok starej fabryki powstały cztery nowe hale produkcyjne.

• Powierzchnia zakładu zwiększyła się o ponad 8 tys. mkw., na której znajduje się 15 nowych linii produkcyjnych.

• Obecne możliwości produkcyjne zakładu to 50 mld papierosów rocznie, czyli o ok. 30 procent więcej niż dotychczas.

- Fabryka w Augustowie jest teraz numerem jeden na świecie pod względem kompleksowości produkcji. To fabryka nowoczesna, fabryka przyjazna środowisku. Cieszę się, że ma ona tak ważne znaczenie dla społeczności lokalnej - powiedział dyrektor zakładu w Augustowie Volkan Oruk.

Prezes British American Tobacco Trading Dragos Constantinescu powiedział, że firma od początku swojej działalności realizuje w praktyce hasło "Augustów is the future". - Cały czas tworzymy nowe miejsca pracy, zwiększamy produkcję, aktywizujemy lokalne społeczności i tak nadal będzie - powiedział Constantinescu. Dodał, że BAT ma w planach kolejne inwestycje i pracuje nad zwiększeniem zakupu tytoniu od polskich plantatorów.

- Takie inwestycje są potrzebne, bo tworzą miejsca pracy, tworzą produkt krajowy brutto. Poza miejscami pracy to szansa dla naszych plantatorów tytoniu - powiedział podczas otwarcia nowych linii produkcyjnych minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Minister dodał, że w ostatnich latach produkcja tytoniu w Polsce spadła i jego zadaniem jest stworzyć odpowiednie warunki rozwoju produkcji polskiego tytoniu. Minister Jurgiel powiedział, że są prowadzone w tej sprawie rozmowy z władzami British American Tobacco.

Jurgiel powiedział, że ministerstwo wspólnie ze związkami zawodowymi działającymi na rynku tytoniu, z przetwórcami i firmami skupującymi tytoń przygotowuje plan operacyjny dla tej branży. - Chcemy przyjąć korzystne rozwiązania, żeby ten rynek dobrze funkcjonował w Polsce. I chcemy, żeby ta fabryka jak najwięcej korzystała z tytoniu produkowanego w Polsce - powiedział szef resortu rolnictwa.

Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik powiedział, że otwarcie nowych hal ma duże znaczenie dla miasta i regionu. - Ta inwestycja stwarza nowe, lepsze warunki pracy. Cieszymy się, że fabryka się rozwija i na stałe wpisała się w gospodarkę Augustowa - dodał burmistrz.

Grupa British American Tobacco działa w Polsce od 1991 roku. Zainwestowała dotąd 2,5 mld zł. Obecnie zatrudnia w Polsce 3250 pracowników. Fabryka w Augustowie działa od 1992 roku. Grupa na całym świecie posiada 44 fabryki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.