Autobus zamiast sali kinowej

Filmy o sztuce i artystach czy też tworzone przez artystów będą prezentowane przez cały wrzesień w autobusie w ramach "Kina autobusowego" Galerii Arsenał w Białymstoku. Pierwsza projekcja odbędzie się w czwartek wieczorem.
Autobus zamiast sali kinowej
Autokar stanął na dziedzińcu przed budynkiem Starej Elektrowni w Białymstoku. W nim też, na specjalnym ekranie, w każdy kolejny czwartek września będą wyświetlane filmy.

Jednorazowo będzie mogło je zobaczyć 41 osób, tyle, ile jest miejsc w autokarze.

Jak powiedział w czwartek Zbigniew Świdziński z Galerii Arsenał, "Kino autobusowe" to pomysł licealistów, dwóch braci, którzy chcieli pokazywać filmy o sztuce swoim przyjaciołom, a także wszystkim zainteresowanych tym tematem.

Galeria zgodziła się na współpracę, bo - jak wytłumaczył Świdziński - placówka chętnie pokazuje inicjatywy młodych ludzi, a filmy o sztuce wpisują się też w działalność galerii.

Pracownicy galerii pomogli braciom wybrać filmy.

Autokar udało się pozyskać od spółki PKS Białystok. Świdziński powiedział, że pojazd nie jest już używany, a spółka przeznaczyła go do kasacji, ale zgodziła się na miesiąc go wypożyczyć.

W repertuarze znalazły się filmy artystyczne, animacje, ale też filmy o artystach.

Jako pierwszy zostanie zaprezentowany film "Filiżanka", inspirowany twórczością Jerzego Nowosielskiego, uważanego za jednego z najwybitniejszych współczesnych malarzy polskich.

Świdziński powiedział, iż zainteresowanie tą projekcją na jednym z portali internetowych było tak duże, że film zostanie pokazany dwa razy.

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Bardzo ciekawy pomysł. A po ile bilety do tego kina?

BUSOMAT.PL, 2012-08-31 15:28:40 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE