PARTNER PORTALU
  • BGK

Awaria ciepła w Raciborzu. Skutki w znacznej części miasta

  • PAP/JS    12 stycznia 2017 - 18:40
Awaria ciepła w Raciborzu. Skutki w znacznej części miasta
Awaria, przy usuwaniu której do pomocy poproszono strażaków, oznacza dla odbiorców brak ciepła w kaloryferach podpiętych do sieci ciepłowniczej, jak i ogrzewania wody z sieci. (fot.pixabay.com)

• Do późnych godzin wieczornych może potrwać przerwa w dostawach ciepła w Raciborzu, będąca efektem awarii magistrali sieci ciepłowniczej.
• Skutki awarii odczuwa ok. 12 tys. odbiorców
Jak wynika z informacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju, którego jednym z oddziałów jest Zakład Cieplny w Raciborzu, powodem przerwy w dostawach ciepła jest awaria sieci ciepłowniczej o średnicy 400 mm przy ul. Warszawskiej w Raciborzu.

Z informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach wynika, że skutki awarii dotykają ok. 12 tys. odbiorców. Według komunikatu jastrzębskiego PEC wstrzymanie dostaw ciepła przewidywane jest do późnych godzin wieczornych w czwartek.

Awaria, przy usuwaniu której do pomocy poproszono strażaków, oznacza dla odbiorców brak ciepła w kaloryferach podpiętych do sieci ciepłowniczej, jak i ogrzewania wody z sieci.

Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju do 2011 r. należało do Skarbu Państwa. Po prywatyzacji właścicielem 85 proc. udziałów PEC stała się Spółka Energetyczna Jastrzębie - należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej i gromadząca także m.in. kopalniane elektrociepłownie.

Pod koniec kwietnia ub. roku 100 proc. akcji jastrzębskiego PEC kupiła za 190,4 mln zł od SEJ spółka PGNiG Termika. W sierpniu PGNiG Termika kupiła całą SEJ za blisko 372 mln zł

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.