Awaria serwera przyczyną ewakuacji wojewody

Uszkodzony serwer komputerowy, z którego wydobywał się intensywny zapach siarkowodoru, był przyczyną wtorkowej ewakuacji pracowników Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

"Uszkodzony został jeden z serwerów. Urządzenia te w przypadku awarii mogą wydawać intensywny zapach" - poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej straży pożarnej Sławomir Brandt.

Około godziny 7.30 pracownicy poczuli w budynku zapach siarkowodoru. Przybyli na miejsce strażacy ewakuowali z budynku około stu osób, kolejnych kilkudziesięciu pracowników nie wpuszczono do budynku.

Źródło zapachu zlokalizowała jednostka ratownictwa chemicznego straży pożarnej. Uszkodzony serwer został wyłączony.

Zapach rozniósł się po całym budynku poprzez system wentylacji. Po godz. 9 wpuszczono pracowników do stołówki budynku. Urzędnicy będą mogli wrócić do swoich biur po wywietrzeniu pomieszczeń i korytarzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Gdyby nie mieli systemu wentylacji, zwyczajnie, otworzyliby okna i wywietrzyli. W jednym z warszawskich nowoczesnych budynków z klimatyzacją, w przewodzie wentylacyjnym zdechł szczur - przez długi czas pracownicy wdychali zapach rozkładającego się ciała zwierzęcia, ale nikt nic nie mógł zrobić... N...ie ma jak postęp techniczny! ( o zepsutej klimatyzacji w pociagach podczas upałów i nafaszerowanych elektroniką zabójczych autach - tylko wspomnę). rozwiń

leda, 2010-08-31 15:34:14 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE