PARTNER PORTALU
  • BGK

Bakterie coli w wodociągu w Chojnowie

  • PAP    17 sierpnia 2011 - 14:14

Około 14 tys. mieszkańców Chojnowa nie ma dostępu do wody pitnej. W sieci wodociągowej miasta sanepid wykrył bakterie z grupy coli i zakazał spożywania wody z wodociągów.
Jak powiedziała w środę kierowniczka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy Małgorzata Stawiska-Lichota, badania przeprowadzone 16 i 17 sierpnia potwierdziły obecność bakterii w sieci wodociągowej na terenie całego miasta.

„W związku z tym wydano zakaz spożywania wody, obecnie prowadzona jest akcja informacyjna wśród mieszkańców, a w mieście pojawiły się już beczkowozy” – mówiła Stawiska-Lichota.

O zanieczyszczeniu poinformowany został chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, którego zadaniem będzie znalezienie i usunięcie źródła skażenia.

„Sieć wodociągowa została już poddana chlorowaniu. Pobrano kolejne próbki i w ciągu 24 godzin powinniśmy mieć informację czy bakterie zostały usunięte” – dodała Stawiska-Lichota.

Wody nie można wykorzystywać do picia, przygotowywania potraw, mycia naczyń kuchennych, mycia owoców i warzyw, mycia zębów i kąpieli noworodków. Sanepid zaleca także wstrzymanie się z wykorzystywaniem wody do innych celów domowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • DAN, 2011-08-19 08:30:36

    Żarty z choroby?To nieładnie...Znam jednego gościa który tak sie zatruł ze nie moze przyjsc do siebie! Pewnie wyląduje na cmentarzu !
  • Gość, 2011-08-18 12:43:35

    A ktoś zachorował?