PARTNER PORTALU
  • BGK

Barwice. WIOŚ potwierdził, w znalezionych pojemnikach są niebezpieczne odpady

  • PAP/KDS    30 marca 2018 - 14:11
Barwice. WIOŚ potwierdził, w znalezionych pojemnikach są niebezpieczne odpady
Składowisko niebezpiecznych odpadów znaleziono w poniedziałek. (fot.shutterstock.com/zdjęcie ilustracyjne)

Na teren Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Barwicach trafiły pojemniki, jakie znaleziono na jednej z prywatnych posesji. Służby podkreślają, że to odpady niebezpieczne. Znajdują się w nich substancje niebezpieczne dla środowiska.
Składowisko zamkniętych beczek i wiader różnej pojemności z nieznanymi substancjami odnalezione zostało na prywatnej posesji w Barwicach w poniedziałek (26.03). Inspektorzy ochrony środowiska pobrali próbki do badań.

- Stwierdziliśmy obecność lotnych związków organicznych i substancji występujących w farbach do malowania elementów drewnianych, głównie drzwi i okien, a także substancji występujących w rozpuszczalnikach - powiedziała w piątek (30.03) kierowniczka koszalińskiej delegatury WIOŚ Beata Atałap.

Dodała, że niektóre czytelne etykiety na pojemnikach wskazywały na to, że znajdują się w nich farby do malowania okien i drzwi, które zawierają lotne substancje organiczne.

Czytaj więcej: Tysiące policjantów będzie pilnować bezpieczeństwa w Wielkanoc

Atałap podkreśliła, że są to substancje szkodliwe dla środowiska i odpady zgromadzone na prywatnej posesji w Barwicach należy uznać za odpady niebezpieczne i jak najszybciej przekazać do unieszkodliwienia.

Pojemniki z zawartością zostały zabezpieczone przez Urząd Miejski w Barwicach i do czasu unieszkodliwienia pozostaną na terenie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Barwicach.

Składowisko beczek i zamkniętych wiader o różnej pojemności z nieznanymi substancjami zostało wykryte na prywatnej posesji w Barwicach w poniedziałek. WIOŚ został o nim powiadomiony przez barwicką straż pożarną i centrum zarządzania kryzysowego. Do czasu przeniesienia ich w bezpieczne miejsce wskazane przez gminę znalezisko zabezpieczali strażacy.

Policja prowadzi postępowanie w celu ustalenia osoby, która zgromadziła niebezpieczne odpady, w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.