PARTNER PORTALU
  • BGK

Basenowy kompleks zachęca do nurkowania

  • ZWI    24 maja 2013 - 20:40
Basenowy kompleks zachęca do nurkowania

O tym, że nurkowanie jest dla każdego i może stanowić ciekawą alternatywę dla tradycyjnych form rozrywki będą przekonywać wszyscy uczestnicy „Wielkiego nurkowania” – imprezy, która 30 maja odbędzie się w rudzkim Aquadromie.
Tego dnia 7 metrowa tuba dla płetwonurków będzie dostępna nawet dla całkowitych amatorów, a profesjonaliści na jej dnie będą mogli zagrać w kółko i krzyżyk.

To pierwsze takie wydarzenie na Śląsku mające na celu promocję tej coraz popularniejszej, aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Często Polacy dają się kusić tanim ofertom kursów nurkowych w Egipcie, czy Tunezji, które można znaleźć na portalach zakupów grupowych. Bariera językowa, wymagane kilkanaście dni urlopu, czy masowe podejście do klienta to wady, których nie znajdziemy w przypadku wydarzenia w Rudzie Śląskiej.     

- Urok wielkiego błękitu potrafi hipnotyzować i fascynować, ale daje również ogromną dawkę adrenaliny. Zanim jednak zanurkujemy w pobliżu raf koralowych Morza Czerwonego musimy oswoić się z wodą i sprzętem oraz sprawdzić czy w ogóle będzie nas to pociągać.– mówi Agnieszka Antoń, organizująca imprezę w rudzkim Aquadromie.    

Wielkie nurkowanie ogarnie cały Aquadrom, w tym basen z ruchomym dnem i Saunarium. Jednak te największe atrakcje odbędą się w jedynej takiej tubie, dedykowanej tym, którzy zechcą po raz pierwszy zgłębić tajniki nurkowania. 7 metrów głębokości i szerokości. Sala szkoleniowa, wyciągarka, stała obecność ratownika i bulaje przez które można obserwować tych, którzy zawisnęli w wodzie z 20 kilogramami sprzętu na sobie.     

Podczas Wielkiego nurkowania w rudzkim obiekcie organizatorzy będą próbowali przekonać zwłaszcza tych, których przeraża wizja nurkowania w okolicznych, ciemnych i zimnych zbiornikach wodnych, które są pełne oślizgłych wodorostów. W tubie dla płetwonurków widoczność jest stuprocentowa, a o bezpieczeństwo zadbają wykwalifikowani instruktorzy. Dlatego też zaplanowano różne gry i zabawy, które urozmaicą naukę. Konkurs układania podwodnych puzzli, czy gra w kółko i krzyżyk na 7 metrach głębokości to tylko niektóre z nich.     

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: