PARTNER PORTALU
  • BGK

Baza noclegowa w górach coraz lepsza

  • Przegląd prasy/PAP/Rzeczpospolita    7 stycznia 2013 - 07:37
Baza noclegowa w górach coraz lepsza

Sezon wypoczynkowy w polskich górach wydłuża się z roku na rok. Przyczynia się do tego m.in. coraz lepsza baza noclegowa.
Nieatrakcyjne prywatne kwatery oraz domy wypoczynkowe i hotele odchodzą w zapomnienie - stwierdza Marcin Dumania, prezes firmy Sun & Snow, operatora wynajmu nieruchomości wakacyjnych.

Jak mówi, w ich miejsce powstają nowoczesne ośrodki wypoczynkowe, hotele i hoteliki, pensjonaty, apartamentowce - informuje „Rzeczpospolita".

A ofertom najmu coraz częściej towarzyszy infrastruktura rozrywkowa, np. sauny, baseny, trasy zjazdowe, tory saneczkowe. Także według przedstawiciela serwisu lokalo.pl z roku na rok poprawia się standard oferowanych mieszkań.

„Ma to związek ze wzrostem liczby nowych mieszkań i apartamentów na wynajem. Proporcjonalnie maleje liczba tanich pokoi o najniższym standardzie" - wyjaśnia Radosław Dobrołęcki.

Prezes grupy eholiday.pl Mariusz Wojciechowski wskazuje, że nowe mieszkania i apartamenty pojawiają się głównie w większych ośrodkach górskich: Zakopanem, Wiśle, Krynicy, Karpaczu czy Szklarskiej Porębie.

„Dlatego standard apartamentów czy prywatnych kwater jest coraz lepszy przede wszystkim w tych miejscowościach" - mówi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.